2. června 2007 • 00:00

Beckham přispěl k remíze

LONDÝN/PRAHA - Po jedenáctiměsíčním vyhnanství je zpět! David Beckham včera znovu oblékl dres Albionu. V přátelském mezistátním utkání s Brazílií jej přivítalo londýnské Wembley. A on se mu odvděčil. Krásným centrem ve druhé půli našel hlavu Terryho a ten poslal míč do branky. V první minutě nastavení však Diego srovnal na konečných 1:1. Bývalý kapitán anglické reprezentace nastoupil za národní tým naposledy 1. července loňského roku. Anglie tehdy v penaltovém rozstřelu podlehla ve čtvrtfinále mistrovství světa Portugalsku. A pak už nic... Reprezentace se po odstupujícím Erikssonovi ujal jeho dosavadní asistent Steve McClaren, který na Beckhama zapomněl. Na návrat módního idolu do národního celku by si v tu chvíli nikdo nevsadil. Jenže stalo se. Dvaatřicetiletý záložník se dostal v závěru sezony do slibné formy a McClaren zareagoval. Co v zápase, který byl včera živě přenášen do více než stovky zemí, Beckham předvedl? Zaskvěl se svou tradiční zbraní - zahráváním přímých kopů. Nejprve se zastřeloval a trefil zeď, poté pálil ve 30. minutě metr vedle levé tyče. Svými centry zásoboval spoluhráče i nadále. Owen ještě hlavičkoval vedle, Terry už se však nemýlil. Když Beckham v 77. minutě střídal, diváci jej vyprovázeli ovacemi. Po dlouhé době se v národním celku objevil také Michael Owen. Ten naposledy oblékl reprezentační trikot v zápase mistrovství světa se Švédskem, ve kterém se zranil. *** ANGLIE-BRAZÍLIE 1:1 Branky: 68. Terry - 90(+1). Diego. Rozhodčí: Merk (Německo). 88 745 diváků. Poločas 0:0. Přátelsky ve Wembley ANGLIE: Robinson - Carragher, King, Terry (72. W. Brown), Shorey - J. Cole (62. Downing), Lampard (88. Carrick), Gerrard, Beckham (77. Jenas) - Smith (62. Dyer), Owen (83. Crouch). BRAZÍLIE: Helton - Daniel Alvés (65. Maicon), Naldo, Juan, Gilberto - Kaká (71. Afonso Alvés), Mineiro (62. Edmílson), Gilberto Silva, Ronaldinho - Wagner Love, Robinho (74. Diego).