+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
8. června 2015 • 14:26

Mladí sparťané v Berlíně neuspěli. Chuť si spravili díky finále LM

Autor:
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Doma na klasickém hřišti, kde se hraje 11 na 11, nemají konkurenci starší žáci Sparty konkurenci, titul získali s velkým předstihem. Jenže v Berlíně, kde se zúčastnili turnaje v malém fotbale pod názvem Football For Friendship, čtrnáctiletí sparťané narazili a skončili hned v základní skupině.Hlavní fáze turnaje se konala v areálu Unionu Berlín, na malých hřištích si to rozdalo 24 týmů z různých zemí, hrálo se se šesti hráči v poli plus brankář. Sparta U14 sice rozprášila kazašský Kajrat Almaty 6:1, ale pak prohrála s Crvenou Zvezdou Bělehrad 0:2, takže se do vyřazovacích bojů kvalifikoval srbský tým.

„Nesrovnali jsme se s herním projevem soupeře, který hrál důrazně, jednoduše a účelně. Podle mě se mělo na tak malém hřišti hrát 4+1 a ne 6+1, ale na to se nechceme vymlouvat, pro všechny to bylo stejné,“ uvedl trenér Roman Mrázek.

Velkolepý turnaj, který pořádal jeden ze sponzorů Ligy mistrů Gazprom, v sobotu vyvrcholil finálovým zápasem přímo u Braniborské brány v centru Berlína. Za dohledu ambasadora projektu Franze Beckenbauera, mistra světa Juliana Draxlera či bývalého ukrajinského reprezentanta Anatolije Tymoščuka v něm ve skvělé atmosféře zvítězil rakouský Rapid Vídeň nad švýcarským Curychem 5:2.

Odměnou pro všechny zúčastněné týmy pak byla návštěva večerního finále Ligy mistrů, v němž se na Olympijském stadionu střetla Barcelona s Juventusem (3:1).

„Tohle si vážně budu pamatovat celý život,“ přiznal kapitán sparťanské čtrnáctky Šimon Gabriel.

Vítězem turnaje se stal Rapid Vídeň, který ve finále porazil Curych (5:2).
Vítězem turnaje se stal Rapid Vídeň, který ve finále porazil Curych (5:2).

 Klasická verze
Mobilní verze