+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. června 2015 • 15:03

Čeští fotbalisté bez angažmá porazili Rumuny 2:1 a musí hledat nové hráče

Autor:
Útočník David Střihavka pomohl gólem českému výběru k výhře nad Rumuny (ilustrační foto)
TOP VIDEA
Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry Berdych s Nadalem v deblu, Laver cup nabídne hvězdné složení čtyřhry
PREVIEW 8. KOLA: Udělá Slavia rekord? Kdo se zvedne z bahna? Nastoupí Rosický? PREVIEW 8. KOLA: Udělá Slavia rekord? Kdo se zvedne z bahna? Nastoupí Rosický?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Český tým trenéra Vernera Ličky, složený z hráčů, kteří jsou aktuálně bez angažmá, porazil v sobotním osmifinálovém utkání mezinárodního turnaje FIFPro výběr hráčů z Rumunska 2:1. Čtvrtfinále Češi odehrají pravděpodobně v pátek 3. července v Portugalsku. Podrobnosti zveřejnil web ČAFH.Český výběr poslal před zraky řady zástupců klubů, skautů a agentů, do vedení David Střihavka, rumunský tým sice vyrovnal, ale ještě před koncem první půle rozhodl duel Michal Zeman (2:1). Po vyhraném osmifinále čeká český tým čtvrtfinále v portugalském Lisabonu.

„Skauti a agenti si nenechali ujít možnost vidět hráče, kteří jsou aktuálně bez profesionálních smluv, v ostrém zápase. Je to jedinečná možnost doplnit vlastní kádr téměř okamžitě a to bez zdlouhavého testování,“ nechala se slyšet předsedkyně ČAFH Markéta Haindlová.

Koordinátor letního kempu ČAFH Dominik Rodinger současně vyzývá profesionální hráče, kteří ještě nemají klub pro nadcházející sezónu, aby se k týmu připojili.

„Někteří z hráčů byli po zápase osloveni přítomnými zástupci klubů a dohodli se na angažmá. Jsme teď v nelehké situaci, kdy musíme tým ČAFH rychle doplnit o další hráče. Na druhou stranu jsme ale rádi, že turnaj, potažmo celý kemp plní svou funkci,“ pochvaloval si Rodinger.

Zápas sledovala také zástupkyně mezinárodní hráčské unie FIFPro, Suzanne Bakkerová, která celý turnaj organizuje. „Se Suzanne nás pojí nejen poměrně úzká spolupráce, ale také dlouhodobé přátelství. Jsem ráda, že jsem měla možnost jí ukázat, že se i u nás v Ćeské republice daří krůček po krůčku zlepšovat hráčům jejich pracovní podmínky,“ doplnila Haindlová.

Sestava týmu ČAFH: Kotěra (45. Fryšták) – Kubáň, Růžička, Turek, Koukal – Lička Mário, Ježdík, Očovan (82. L. Horváth) – Engelmann (80. Koštíř), Střihavka David (65. Vacek), M. Zeman (53. Kotyza). Trenér Lička.

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze