+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. června 2015 • 04:50

Masopustův fotbalový osud: Byl slávista, chtěla ho Sparta i Schalke

Autor: ,
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Držitel Zlatého míče, střelec gólu ve finále mistrovství světa 1962, ikona Dukly. Hlavně tak si budou fanoušci pamatovat Josefa Masopusta. Fotbalová legenda, která zemřela v pondělí po dlouhé vážné nemoci, poodkryla v online rozhovoru se čtenáři iSport.cz loni v červnu některé málo známé detaily ze svojí bohaté kariéry.Ačkoliv drtivou většinu hráčské kariéry strávil v Dukle a vyhrál s s ní i osm československých titulů, stejně jako jeho otec nejdřív podporoval jiný pražský klub.

„Já jsem slávista. S tátou jsme byli slávisti. Myslel jsem si, že bych mohl jít z Teplic do Slavie. Pak jsem ale podepsal do Dukly. Když se nám začalo dařit, rozhodla se naše parta v Dukle zůstat, měli jsme dobré podmínky,“ popsal, jak se vyvíjely jeho fotbalové osudy.

Vzpomínka na Josefa Masopusta: Jak navštívil redakci Sportu

Mezi zájemci, kteří ho chtěli přetáhnout do svých řad, figurovala také Sparta. „Jednou se o mě pokoušela,“ přiznal Masopust zájem z Letné.

Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...

O jednoho z nejlepších fotbalistů té doby stáli pochopitelně i zahraniční zájemci. „Ze zahraničí mě chtěli koupit v Belgii. Když přijeli zástupci Anderlechtu, šli jsme na Pragosport, který to musel posvětit a ještě za to bral provizi. Zkoušelo to také Schalke, ale tam mě také nepustili. A tehdy to automaticky nešlo,“ řekl k tehdejší praxi, která umožňovala odejít hráčům na Západ až v pokročilém fotbalovém věku.

Bývalý šéf Dukly: Masopust mě přivezl z Ameriky nemocného na zádech

Nakonec se dočkal až v 38 letech, kdy zamířil do belgického Molenbeeku. „V druhé belgické lize jsem byl nejlepším střelcem týmu i v tomto věku,“ zmínil, jak vyčníval v posledním angažmá před koncem hráčské kariéry.

V posledních letech sledoval počínání především dvou prvoligových klubů. „V mém žebříčku obliby je Dukla na prvním místě, druhé jsou Teplice a tím to končí,“ prozradil čtenářům.

Tehdy se ještě zpívalo v autobuse. A Masopust hrál prim, vzpomíná Viktor

Jelínek: Masopust byl gentleman světového formátu i můj druhý táta

 Klasická verze
Mobilní verze