+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
30. června 2015 • 04:50

Masopustův fotbalový osud: Byl slávista, chtěla ho Sparta i Schalke

Autor: ,
TOP VIDEA
Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná Nahlédněte do tenisového jeviště pro Laver Cup v Praze! Černá je krásná
RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči RENTGEN: Proč Rosický v derby nepomohl? Hlídali ho soupeři a nevyužívali spoluhráči
VŠECHNA VIDEA ZDE

Držitel Zlatého míče, střelec gólu ve finále mistrovství světa 1962, ikona Dukly. Hlavně tak si budou fanoušci pamatovat Josefa Masopusta. Fotbalová legenda, která zemřela v pondělí po dlouhé vážné nemoci, poodkryla v online rozhovoru se čtenáři iSport.cz loni v červnu některé málo známé detaily ze svojí bohaté kariéry.Ačkoliv drtivou většinu hráčské kariéry strávil v Dukle a vyhrál s s ní i osm československých titulů, stejně jako jeho otec nejdřív podporoval jiný pražský klub.

„Já jsem slávista. S tátou jsme byli slávisti. Myslel jsem si, že bych mohl jít z Teplic do Slavie. Pak jsem ale podepsal do Dukly. Když se nám začalo dařit, rozhodla se naše parta v Dukle zůstat, měli jsme dobré podmínky,“ popsal, jak se vyvíjely jeho fotbalové osudy.

Vzpomínka na Josefa Masopusta: Jak navštívil redakci Sportu

Mezi zájemci, kteří ho chtěli přetáhnout do svých řad, figurovala také Sparta. „Jednou se o mě pokoušela,“ přiznal Masopust zájem z Letné.

Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...Úterní deník Sport přináší vzpomínky na Josefa Masopusta na šesti stranách...

O jednoho z nejlepších fotbalistů té doby stáli pochopitelně i zahraniční zájemci. „Ze zahraničí mě chtěli koupit v Belgii. Když přijeli zástupci Anderlechtu, šli jsme na Pragosport, který to musel posvětit a ještě za to bral provizi. Zkoušelo to také Schalke, ale tam mě také nepustili. A tehdy to automaticky nešlo,“ řekl k tehdejší praxi, která umožňovala odejít hráčům na Západ až v pokročilém fotbalovém věku.

Bývalý šéf Dukly: Masopust mě přivezl z Ameriky nemocného na zádech

Nakonec se dočkal až v 38 letech, kdy zamířil do belgického Molenbeeku. „V druhé belgické lize jsem byl nejlepším střelcem týmu i v tomto věku,“ zmínil, jak vyčníval v posledním angažmá před koncem hráčské kariéry.

V posledních letech sledoval počínání především dvou prvoligových klubů. „V mém žebříčku obliby je Dukla na prvním místě, druhé jsou Teplice a tím to končí,“ prozradil čtenářům.

Tehdy se ještě zpívalo v autobuse. A Masopust hrál prim, vzpomíná Viktor

Jelínek: Masopust byl gentleman světového formátu i můj druhý táta

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze