2. července 2015 • 19:06

Sparta porazila Třinec 5:0 i uhrála remízu. Podívejte se na góly posil

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Fotbalistům Sparty se povedl vstup do přípravy na novou sezonu. Na Strahově porazili Třinec jednoznačně 5:0, prosadily se také letní posily. Už v prvním poločase se trefil Kehinde Fatai a Markus Steinhöfer, další branky přidali Bořek Dočkal z penalty, Michal Breznaník a Ladislav Krejčí. Další utkání hrál český vicemistr později v sestavě převážně složené z juniorů proti stejnému soupeři a remizoval 1:1.

Sparta v prvním utkání nastoupila v novém rozestavení se třemi obránci a dvěma útočníky, na hrotu se pohybovali Afričané Litsingi s Fataiem. Právě Nigerijec Fatai byl svými náběhy za obranu velmi nebezpečný.

Už ve 2. minutě zahodil velkou šanci, když běžel sám na brankáře, ale přestřelil. Při další podobné šanci už nezaváhal. Naopak další nový útočník Paixao, který dostal šanci ve druhé půli, žádnou ze svých příležitostí nevyužil.

Podívejte se na góly Sparty proti Třinci. Trefil se Fatai i Steinhöfer

Sparta - Třinec 5:0 (4:0)

Branky: 25. Fatai, 37. Steinhöfer, 43. Dočkal z pen., 45. Breznaník, 84. Krejčí .

Sestava Sparty: Štěch - Mareček (46. Brabec), Polom, Costa - Steinhöfer (59. Chvátal), Vácha (46. Konaté), Hušbauer , Dočkal (46. Shala), Breznaník (46. Krejčí) - Litsingi (70. Mareček), Fatai (46. Paixao). Trenér: Ščasný.

Sparta - Třinec 1:1 (1:0)

Branky: 20. Juliš - 78. Kamenčík.

Sestava Sparty:

I. poločas: Miller - Chvátal, Piško, Sulovský, Těžký - Kulhánek, Kitanovič, Jánoš, Shala, Konaté - Juliš.

II. poločas: Miller (68. Zavadil) - Čavoš, Matoušek, Hájek, Moravec - Hovorka, Šíma, Fernandez, Doupal, Jánoš - Juliš

Za Spartu si proti Třinci poprvé zahrál také Francis Litsingi, který dosud působil v Teplicích