+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
2. července 2015 • 21:03

Nový styl hry Sparty? Pomůže nám v předkole LM, říká Křetínský

Autor:
TOP VIDEA
RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje RENTGEN SPECIÁL: Hlavní pilíře úspěchu Liberce? Obránce centruje, obránce zakončuje
TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský TOP 5 gólu Plzně: Omládlý Kolář, úžasný Krmenčík, bodoval i Limberský
VŠECHNA VIDEA ZDE

Trenér Zdeněk Ščasný o tom mluvil, hned jak se ujal vedení Sparty. Jeden ze dvou českých účastníků předkol Ligy mistrů se podle jeho slov musí naučit další herní variantu, aby dokázal soupeře překvapit přepnutím na jiný styl hry. Sparťanský trenér se rozhodl, že kádr začne využívat variantu 3-5-2 a pomalu ji začal svým svěřencům vštěpovat. Jaký na to má názor majitel klubu Daniel Křetínský?Sparta nový systém využila i ve čtvrtečním přípravném utkání proti Třinci, ve kterém zvítězila 5:0. Přesto trenér Ščasný po zápase přiznal, že na místech tří obránců nastoupili tak trochu netradičně Mareček, Polom a Costa. V základní sestavě pro nadcházející ročník by se zde měli pohybovat trochu jiní hráči.

Nicméně majitel Sparty si jeho zajímavou myšlenku pochvaluje. „Byl jsem o tom už informován a přijde mi, že je to správná volba. Jednou z věcí, kterou jsme dlouhodobě chtěli bylo více dobře rozpracovaných herních variant. Hra se čtyřmi obránci nadále zůstává a Sparta ji bude mít ve svém arzenálu. Akorát jí rozšíří nová varianta 3-5-2,“ řekl Křetínský u příležitosti představení nového partnera klubu.

Šéfa Sparty oslovilo, jak se toto rozestavení aplikuje v moderním fotbale. „Sledoval jsem italské týmy, hlavně Juventus, který ho preferoval a myslím si, že má své obrovské kouzlo. Za sebe bych si troufl tvrdit, že v předkole Ligy mistrů, by nám mohlo výrazně pomoct,“ uvedl Křetínský.

Podívejte se na góly Sparty proti Třinci. Trefil se Fatai i Steinhöfer

SYNOT TIP je novým generálním partnerem Sparty

Ivo Valenta, David Lafata a Daniel Křetínský
Ivo Valenta, David Lafata a Daniel Křetínský

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze