5. července 2015 • 18:00

Celtic je Skotsku pro smích. K Vánocům chci dres Dukly, zpívají mu

Autor:
Fotbalisté Dukly porazili v přípravě slavný Celtic, ve Skotsku mu dali pět gólů a udělali si na Ostrovech dobré jméno.
TOP VIDEA
Top 5 gólů 25. kola ePojisteni.cz ligy: Příbram bojuje o záchranu krásnými brankami Top 5 gólů 25. kola ePojisteni.cz ligy: Příbram bojuje o záchranu krásnými brankami
Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala Nikdy nezapomeneme! Osobnosti reagují na úmrtí Františka Rajtorala
VŠECHNA VIDEA ZDE

Slavný Celtic je fanouškům ve Skotsku pro smích. Minimálně těm, co tradičnímu klubu z Glasgow nepřejí. Sklonit hlavu ale musejí po pětibrankovém přídělu od Dukly i vyznavači zelenobílých barev. Porážka 3:5, to je prostě ostuda. „Všechno, co chci k Vánocům, je venkovní dres Dukly Praha,“ připomněl v diskuzi pod textem na serveru Daily Mail fanoušek pod nickem stevemrclean píseň o Dukle All I want for Christmas is a Dukla Prague away kit od skupiny Half Man Half Biscuit.„Hned, jak Celtic narazí na některý z průměrných evropských klubů, se ukáže, jak špatné týmy ve Skotsku jsou,“ myslí si další z fandů. „Normální druholigový tým,“ rýpe do rivala další z diskutérů.

VIDEO | Sestřih zápasu Celtic - Dukla 3:5

„Tenhle tým, že bych chtěl hrát Premier League. Celtic? O tom jsem nikdy neslyšel. Ten snad může hrát jen nějakou Celtic ligu,“ opírá se do slavného klubu další z příznivců.

„Dobře, že jsme si na přípravu dojednali takového soupeře, třeba nám to otevře oči v tom, jaká je kvalita skotské ligy,“ uvádí se v dalším z ohlasů. „V předkole Ligy mistrů hrajeme se soupeřem z Islandu, přiznejme si, že šance jsou padesát na padesát.“

Někteří fandové by si v kádru Dukly vybrali i možné posily. A to ani neviděli zápas na vlastní oči… „Sice jsem to sledoval jen na internetu, ale ten kluk Hanousek asi nevypadá špatně,“ zaujal dalšího z fandů autor hattricku.

Další příznivci ale ukazují, že budou věrni Celtiku za jakýchkoli okolností. „Byla to příprava, hodně se střídalo, nedělal bych z toho tragédii,“ zastává se poražených jeden z fandů.

Brzy mu odpověděl jeden z příznivců konkurenčních Rangers. „Celtic je hrozný tým a je jedno, jestli se to týká skotského fotbalu nebo Evropy. Začněte fandit Rangers, týmu, který má tradici,“ píše fanda.

Celtic zkrátka dostává zbaštit, že dostal od Dukly pět branek, což nejspíš nikdo na Ostrovech nečekal. Naopak klub z Julisky si tam udělala dobré jméno.