7. července 2015 • 10:35

Fotbalisté Mikronésie vešli do dějin: S Vanuatu prohráli 0:46

Autor: ,
Fotbalisté Mikronésie U23 dostali ve třech zápasech 114 gólů
TOP VIDEA
Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza Valencia - Real Madrid: Luxusní zásah Valencie! Z otočky se trefil Zaza
Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou Bez Dočkala se naše cíle nemění, říká Požár před odvetou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle mezinárodní fotbal nepamatuje. Hráči Mikronésie do 23 let lámou všechny možné rekordy. Bohužel pro ně vůbec ne pozitivní. Na Pacifických hrách Austrálie a Oceánie dostali ve třech zápasech 114 gólů a nedali ani jeden. Poslední výprask 0:46 je navíc největším v historii mezistátních zápasů.Výsledek úterního utkání s Vanuatu předčil rekordní porážku v mezistátních zápasech, kterou v roce 2011 utržila Americká Samoa v kvalifikaci mistrovství světa s Austrálií, jíž podlehla 0:31. Tento negativní rekord však Mikronésie nevymaže, neboť není členem mezinárodní federace FIFA. Navíc v olympijské kvalifikaci ji reprezentoval výběr hráčů do 23 let.

"Tohle jsou kluci, ne muži," řekl po zápase australský trenér poraženého celku Stan Foster a vyzval FIFA, aby Mikronésii podala pomocnou ruku. Přijala ji za člena a zařadila do světového žebříčku. "Když to udělají, přivede to sem technickou pomoc a všechno ostatní. Byla by to ohromná vzpruha," uvedl kouč, jehož svěřenci startovali na oficiálním turnaji oceánské konfederace poprvé v historii a ve třech zápasech inkasovali dohromady 114 branek.

Za Vanuatu v úterý hned šestnáctkrát skóroval útočník Jean Kaltack a rázem se posunul do čela tabulky střelců.

VIDEO | Dva góly ze zápasu Mikronésie - Fidži 0:38

Témata:  sportfotbalmikronésie