16. července 2015 • 16:15

Liga budoucnosti. Mladíci Teplic, Liberce a Sparty budou hrát s Němci

Autor:
Teplice na společné tiskové konferenci s Drážďany představily nové dresy - vlevo je retro dres, vpravo běžný
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mladé fotbalisty Teplic, Liberce a Sparty čeká v této sezoně zajímavá novinka v podobě zápasů s německými celky Dynamo Drážďany, Hallescher a Saská Kamenice. Trojice českých týmů se totiž přihlásila do nově vzniklé Future League pro hráče do 23 let, kterou organizují Drážďany společně s Teplicemi.Spolupráce mezi Teplicemi a Drážďany funguje dlouhodobě, v sobotu spolu oba kluby sehrají generálku na novou sezonu. Nyní se k nim přidají i další týmy z obou zemí a vznikne soutěž, ve které mohou mladí hráči získat cenné zkušenosti.

"Future League vyústila na základě debat ohledně nového postavení B-mužstev v obou zemích. V Německu většina klubů své rezervní týmy zrušila, v Česku je stále diskutován projekt juniorské ligy. Proto se snažíme najít ideální formát pro přechod hráčů z dorostu do profesionálního fotbalu," řekl sportovní ředitel Teplic Jan Skýpala.

Všechny tři německé celky hrají třetí bundesligu, přičemž v minulé sezoně skončily v horní polovině tabulky. Jejich mládežnické celky hrají druhou nejvyšší juniorskou soutěž v Německu.

Pro Spartu, Teplice a Liberec půjde o doplněk k juniorské lize, ve které všechny tři týmy startují a v níž je čeká 32 zápasů. V "Lize budoucnosti" však mohou nastupovat i méně vytížení mladí hráči prvního týmu. Do zápasu mohou nastoupit i tři hráči starší 23 let.

"Myšlenka je spojit širší kádr áčka s těmi nejtalentovanějšími hráči celé mládeže. Není to jen o juniorce, tým by měl být složen z co nejlepších mladých hráčům, kteří nehrají pravidelně Synot ligu," řekl Skýpala. "S nápadem jsme oslovili zástupce Liberce a Sparty a ti pozvánku téměř ihned přijali," dodal.

Celkem kluby sehrají 10 zápasů, pět na podzim a pět na jaře, každý s každým se tak utká dvakrát. Hrát se bude od září do května 2016.

Teplice plánují Den fotbaluTeplice plánují Den fotbalu