+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. července 2015 • 20:03

Češi bez angažmá jsou ve finále, poražení Francouzi je odvezli do hotelu

Autor:
Útočník David Střihavka (vlevo) pálí v dresu českého výběru hráčů bez angažmá. Češi postoupili do finále turnaje FIFPro.
TOP VIDEA
Fousek: Jednání s Berbrem? Potkali jsme se jen jednou, na pohřbu Fousek: Jednání s Berbrem? Potkali jsme se jen jednou, na pohřbu
SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta SESTŘIH Ligy mistrů: Basilej - Manchester United 1:0. Fantastický Vaclík vychytal giganta
VŠECHNA VIDEA ZDE

Senzační jízda pokračuje. Český výběr hráčů bez angažmá porazil v semifinále mezinárodního turnaje FIFPro Francii 3:1 a čeká ho bitva o titul. „Je to neskutečné, co se klukům povedlo. Ale ještě neslavíme, všichni víme, proč jsme tady. Chceme pohár,“ konstatoval Dominik Rodinger, sportovní ředitel České asociace fotbalových hráčů (ČAFH), která stojí za projektem, kdy pořádá kemp pro hráče bez angažmá a pomáhá jim najít nové působiště.Češi už v rámci turnaje porazili Rumuny, Portugalce, Švýcary a teď na nizozemské půdě i Francii, když se střelecky prosadili Veselý, Jeslínek a Engelmann.

„Na hřišti se tvrdě bojuje, ale jinak je všechno v přátelské atmosféře. Třeba poražení Francouzi vzali naše hráče autobusem zpět na hotel, aby se mohli co nejdříve věnovat regeneraci,“ chválil soupeře Rodinger, který s Francouzi vše dojednal. „Všichni chtějí vyhrát, ale k tomu se ještě usmívají a všechno je na pohodu,“ dodává.

Finálové boje turnaje FIFPro už provází atmosféra velkých akcí. „O všechny je skvěle postaráno, v hotelu je k dispozici regenerace, bazén, posilovna. Máme neskutečné podmínky. Někteří hráči, kteří to nikdy nezažili, jsou možná trochu v jiném světě,“ směje se Rodinger.

O první místo si výběr trenéra Vernera Ličky zahraje v sobotu s vítězem druhého semifinále mezi Polskem a Španělskem. „V pátek určitě bude regenerace a pak se budeme chystat na finále. Po něm bude slavnostní ukončení turnaje a věřím, že tam si to všechno užijeme,“ vyhlíží sobotní bitvu Rodinger, bývalý gólman a nyní funkcionář ČAFH.

Sestava českého týmu: Kotěra (46. Fryšták) – Kušnír, Jarošík, Starý, Josl (83. Jánošík) – Kabele, Ježdík, Kubáň – Veselý (54. Jeslínek), Střihavka (77. Zeman), Engelmann (61. Koukal). Trenér Lička.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, fotbal, ČAFH, Rodinger
 Klasická verze
Mobilní verze