Courtois rozhodl proti PSG penaltou, United porazili i Barcu

Courtois zakončil s razancí, Sirigu neměl šanci.
NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou? NEJ ligové otazníky: Uspěje italská Sparta či plzeňské retro? A udrží se Baník se Sigmou?
Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu Měli byste odvahu? Navrátil se na MS ze 27 metrů vrhl do bazénu

Belgický brankář Thibaut Courtois zařídil fotbalistům Chelsea výhru 2:1 nad Paris St. Germain na přípravném turnaji v USA, když zazářil v penaltovém rozstřelu. Nejprve chytil dva pokusy soupeře a nakonec sám proměnil rozhodující kop.

Courtois, který z pozice jedničky Chelsea vystrnadil v minulé sezoně Petra Čecha, přišel do hry na začátku druhé půle místo Begoviče za stavu 0:1 po gólu Ibrahimovice. Sám už gól ze hry nedostal a Moses vyrovnal. Rozhodovaly penalty, v nichž na straně Chelsea zklamal jen Cuadrado, naopak na Courtoise nevyzráli Bahabeck a brazilský stoper Thiago Silva.

V sedmé sérii si vzal míč sám Courtois a nechytatelnou tvrdou střelou do horního rohu branky nedal šanci svému protivníkovi Salvatoremu Sirigovi, kterému se pak šel z kolegiality omluvit.

Bez Messiho a Neymara Barcelona padla

Fotbalisté Manchesteru United přehráli v přípravě na novou sezonu Barcelonu 3:1 a vítěznou sérii nepřerušili ani ve třetím zápase amerického turné. O góly anglického klubu, který nastoupil bez zraněné posily Bastiana Schweinsteigera, se postarali Wayne Rooney, Jesse Lingard a Adnan Januzaj. V dresu vítězů Ligy mistrů korigoval skóre Rafinha.

Spokojený střelec Jesse Lingard.Spokojený střelec Jesse Lingard.

Na stadionu týmu amerického fotbalu San Francisco 49ers v Santa Clara otevřel Rooney před 68.416 diváky skóre hlavou už v osmé minutě po rohovém kopu Ashleyho Younga. Druhou branku přidal mladík Lingard v 63. minutě krátce poté, co trenér Louis van Gaal vystřídal podle plánu kompletní základní jedenáctku. Na Rafinhovu trefu z 90. minuty odpověděl v nastavení belgický záložník Januzaj.

Šampioni Ligy mistrů nechali v přípravě odpočívat největší hvězdy Lionela Messiho a Neymara, další hráči ovšem měli proti United problémy s proměňováním šancí. V jasných situacích neuspěli Luis Suárez, Ivan Rakitič ani Sergi Roberto.

Generálku na start anglické ligy, který je čeká 8. srpna proti Tottenhamu, absolvuje Manchester United ve středu v Chicagu s Paris St. Germain. Katalánský velkoklub, který v úterý před rekordní návštěvou 93.226 diváků porazil Los Angeles Galaxy, uzavře americké přípravné turné v úterý proti Chelsea.