Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. září 2007 • 00:00

Utrpení za tři body

Česká reprezentace zvítězila v San Marinu, ovšem žádnou velkou parádu nepředvedla SAN MARINO - Trápení, trápení a zase trápení. Česká reprezentace zvítězila v kvalifikaci o postup na evropský šampionát 2008 v San Marinu, ale sledování zápasu byla skutečně podívaná pro otrlé. Výběr trenéra Brücknera nepřekonal herní bídu, která se ho drží už delší dobu. V podstatě jediný útočník San Marina Selva dokázal několikrát pořádně potrápit obranu českého týmu. V ní měl velké problémy především Kováč. Ale také Ujfaluši na pravém kraji zadní linie se defenzivní práce moc neúčastnil. Víc byl vidět směrem dopředu, ovšem to by měla být v jeho případě nadstavba na kvalitní obranu. Nejslabší tým v pořadí evropských reprezentací mohl dokonce vstřelit vedoucí gól. V 11. minutě se Selva protáhl chatrnou obranou českého týmu a jeho střelu likvidoval Čech. Pokud někdo čekal, že tenhle moment Brücknerův tým probere z letargie, mýlil se. Češi neupustili od nastaveného úsporného tempa a komplikovaným fotbalem s velkým množstvím zbytečných přihrávek se do koncovky nedostávali tak často. Když už se nabízela šance z trestného kopu, trefil kapitán Rosický z osmnácti metrů jen zeď. Ovšem těsně před přestávkou se záložník Arsenalu přece jenom trefil. Kuličovu střelu brankář vyrazil přímo k Rosickému, jenž skákavý míč doklepl hlavou do sítě. Ale i potom se český tým míjel s pohodou. Navíc i ve druhé části pokračoval ve školení české defenzivy Selva. Nejprve připravil šanci Maranimu, který mířil nepřesně. O pár minut později se Selva prokličkoval defenzivní řadou hostů, ale v poslední chvíli mu míč utekl. Utrpení zvýraznil zbytečným zákrokem útočník Koller. Po ztrátě míče na soupeřově polovině fauloval a rozhodčí mu udělil žlutou kartu. Ta je pro útočníka Monaka druhou v kvalifikaci, takže ve středečním duelu proti Irsku nesmí nastoupit. San Marino si pomáhalo dost tvrdými fauly, ale rozhodčí jim je často odpouštěl. Český celek se v závěru dvakrát gólově prosadil, když hrál soupeř bez vyloučeného hráče. Nejprve se trefil z trestného kopu Jankulovski a potom přidal svou 50. reprezentační branku Koller. *** Kvalifikace EURO 2008 0 Poločas 0:1 3 SAN MARINO ČESKO b A. Simoncini 5 b Čech 5 o D. Simoncini 3 o Ujfaluši 4 o Della Valle 2 o Rozehnal 5 o G. Bollini 3 o Kováč 2 o Vanucci 3 o Jankulovski 5 z Valentini 3 z Jarolím 3 z Bugli 2 z Galásek 2 z F. Bollini 3 z Rosický 3 z Bonini 3 ú Fenin 4 ú Selva 7 ú Koller 4 ú Marani 3 ú Kulič 3 Trenér: Mazza Trenér: Brückner FAKTA ZÁPASU Branky: 32. Rosický, 75. Jankulovski, 90(+4.) Koller. Rozhodčí: Filipovič -Radojčič, Kasanski (všichni Srb.). ŽK: D. Simoncini, Della Valle - Koller. ČK: 64. Della Valle. Střely na branku: 2:14. Rohy: 3:13. Úroveň utkání: 3. STŘÍDÁNÍ: 59. Andreini (3) za F. Bolliniho, 67. Vitaioli za Bugliho, 85. Mariotti za G. Bolliniho - 57. Vlček (4) za Kuliče, 69. Polák za Jarolíma, 82. Plašil za Galáska. MUŽ ZÁPASU ANDY SELVA sám několikrát prověřil českou obranu a byl jednoznačně nejnebezpečnějším hráčem domácích. VERDIKT PAVLA HARTMANA San Marino ** Česko *** Foto popis| TOMÁŠ ROSICKÝ sice vstřelil vedoucí gól českého týmu, ale jinak on ani jeho kolegové z týmu včera v San Marinu nenadchli O autorovi| Původní zpravodajství ze San Marina PAVEL HARTMAN fotbalový redaktor deníku Sport JAROSLAV LEGNER fotograf deníku Sport