Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. září 2007 • 00:00

Kanonýr Koller: padesát gólů!

Útočník je prvním českým fotbalistou, který dosáhl magické mety PRAHA - Je to tady! Český fotbal zná prvního kanonýra, který v reprezentačním dresu dokázal nasázet padesát gólů! Čtyřiatřicetiletý Jan Koller dosáhl této mety ve včerejším kvalifikačním utkání v San Marinu. Potřeboval na to osmdesát zápasů. Radost z dosažení magické mety však kazí fakt, že si kvůli žluté kartě nezahraje ve středečním klíčovém utkání proti Irsku! Běží nastavení, čtyřiadevadesátá minuta zápasu. Koller si v šestnáctce naskakuje na Vlčkův centr a k pravé tyči obloučkem posílá balon - Česko vede 3:0, ale důležitější je, že český útočník jako první v historii vstřelil v národním týmu padesát branek. Žádná velká gesta, jen krátké zaťatí pěstí. Při přijímání gratulací se ani neusměje. "Já už tomu nevěřil, myslel jsem si, že mu není dáno," raduje se Ladislav Vízek. "Mám o to větší radost, že jsem na něj vsadil dva tisíce," těší někdejšího reprezentanta. Kollerovi se přitom zápas moc nevyvedl. Snažil, což o to, ale balon ho zrovna neposlouchal a v zakončení postrádal klid. "Měl smůlu," povídá Vízek. "Vemte si tu 65. minutu. Nejdřív trefí zblízka brankáře, za chvíli holení břevno." V tu chvíli už je také možná docela naštvaný. V 62. minutě totiž zbytečně ztrácí míč a na soupeřově půlce zbytečně fauluje. Vidí žlutou kartu, která ho nepustí do středečního veledůležitého zápasu proti Irsku. "Tak to je průser," komentuje to po svém Vízek. "To je možná i Brücknerova chyba, že ho tam tak dlouho nechával," pokračuje. Jeho zeť Vladimír Šmicer to v televizním studiu vidí trochu jinak. "Měli jsme dát nějakou šanci předtím , pak by mohl jít dolů," myslí si. Teď je Koller asi pořádně mrzutý, že spoluhráčům ve středu nepomůže. S odstupem času mu ale jistě dojde, jak velkého úspěchu včera v San Marinu dosáhl. Padesát reprezentačních branek v blízké době nikdo nedosáhne. Nejblíže stojí Milan Baroš, který však zaostává o devatenáct přesných tref. **** NEJLEPŠÍ STŘELCI 1. Jan Koller ........................................................................................50 2. Antonín Puč ......................................................................................35 3. Milan Baroš a Zdeněk Nehoda .................................................31 5. Pavel Kuka a Oldřich Nejedlý .......................................................29 7. Josef Silný .........................................................................................28 8. Vladimír Šmicer ...........................................................................27 9. Scherer Adolf a Svoboda František ............................................22 11. Patrik Berger, Josef Bican, Marián Masný, Pavel Nedvěd .............................................................................18 Pozn.: Tučně jsou vytištěni aktivní fotbalisté. Foto popis| PADESÁTÁ GRATULACE! Spoluhráči blahopřejí Janu Kollerovi k jubilejnímu gólu v reprezentačním dresu. Foto autor| Foto Nedělní Sport: Jaroslav Legner