Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2007 • 00:00

Remíza? Výhra Čechů!

Slováci zachránili s Irskem plichtu gólem v nastavení, ale bod je porážkou pro oba týmy BRATISLAVA - Pokud mohl mít český fotbal v sobotu večer z něčeho radost, pak jedině z remízy Slovenska s Irskem. Dělba bodů 2:2 se na Tehelném Poli zrodila v nastaveném čase, Irům ukradl vítězství Marek Čech. "Je to pro oba týmy prohra," shodli se trenéři Kocian a Staunton v souvislosti s postupovými ambicemi. Slováci se tak sami odřízli od možnosti skončit ve skupině nejhůře druzí, zbývá jim už jen teoretická možnost. "Mám z toho smíšené pocity, takhle jsme si zápas nepředstavovali," hodnotil boj s Irskem Ján Kocian. "O všem rozhodla poslední minuta. Je smutné přijít o tři body v nastavení," truchlil Robbie Keane, největší hvězda Ostrovanů. "Ale i v případě vítězství v Bratislavě bychom museli vyhrát i v Praze, takže situace se příliš nemění," dodal. "Za stavu 2:1 pro nás jsme měli dost příležitostí svoji výhru pojistit, to nás teď mrzí," doplnil kapitána obránce John O`Shea. "Je potřeba se z toho poučit a jít s čistou hlavou do zápasu v Praze," myslel už na středu. Slováky srazil v rozletu první gól už v 7. minutě. "Nedokázali jsme udržet míč, měli jsme slabou mezihru," našel příčinu slabšího úvodu Marek Hamšík, slovenský záložník. Co na tom, že domácí pak převzali iniciativu a po přestávce měli více ze hry. "Selhali jsme v koncovce," shrnul to Hamšík. Zatímco Irové dále živí naději na postup na EURO 2008, Slováci žijí v realitě. "Na postup už nepomýšlíme. Ale toto mužstvo má budoucnost. Je mladé, a když vydrží pospolu několik let, můžeme se dočkat dobrých výsledků a také více radosti," uzavřel Kocian. *** irská plus... + obrovské sebevědomí, které dávají jasně najevo + kompaktní tým bez výraznějších slabin + forma klíčových hráčů ...irská minus - pod tlakem chybují v defenzivě - platí na ně rychlá a kombinační hra po zemi - nálada poté, co o výhru přišli v poslední minutě O autorovi| JAN HRABÁLEK, fotbalový redaktor deníku Sport, Zpravodajství z Bratislavy