Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
10. září 2007 • 00:00

První prohra Slovácka

Příbram jako jediná drží neporazitelnost, proti Krči jí ale pomohl vlastní gól PRAHA - Slovácko ztratilo druholigovou neporazitelnost. Exligový tým podlehl v 6. kole po pětibrankové přestřelce ve druhém poločase HFK Olomouc, čímž se propadl v tabulce až na 4. místo. Lídrem soutěže je tak další bývalý ligista z Příbrami, který porazil krčskou Spartu 1:0 díky vlastnímu gólu Pražanů. Marila zůstává jediným mužstvem soutěže, které nepoznalo hořkost porážky. Ani výhra 2:1 nad Hlučínem nezachránila na třinecké lavičce trenéra Miroslava Čopjaka, kterého minimálně do konce sezony nahradil Miroslav Kouřil. II. liga HFK OLOMOUC SLOVÁCKO 3:2 Jako by šance domácího Korčiána v závěru první půle, kterou těsně před brankovou čarou zlikvidoval místo gólmana hostů Marka obránce Ineman, předznamenala přestřelku po přestávce. V 50. minutě se podařila domácímu Škutovi lehká křížná střela, která k překvapení všech skončila v síti. V 57. nový hráč na hřišti Činčala byl po pár vteřinách sražen domácím brankářem v pokutovém území a nařízenou penaltu Chmelíček proměnil. Nadále bylo utkání vyrovnané, až v poslední dvacetiminutovce se nadechli domácí k náporu, ze kterého vytěžili dvě rozhodující branky. Gól hostujícího Čičaly v poslední minutě už jen korigoval výsledek Branky: 50. Škuta, 83. Lukášek, 87. Vodák - 58. Chmelíček z pen., 90. Činčala. Rozhodčí: Drábek (známka 7). ŽK: Korčián, Doležal, Škuta, Zmeškal - Činčala, Šimáček. 950 diváků. Poločas 0:0. OLOMOUC: Doležal - Dadák, Zlatohlavý, Kotůlek, Josefík - Spáčil (74. Janeček), Lukášek, Grimm, Krutý - Škuta (82. Zmeškal), Korčián (82. Vodák). Trenér Leoš Kalvoda. SLOVÁCKO: Marek -Němčický, Šimáček, Ineman, Kaspřák - Racko, Stýskala, Görner, Lysoněk (56. Činčala) - Šultes, Chmelíček (79. Eismann). Trenér Pavel Malura. Nejlepší hráči: Dadák, Kotůlek - Činčala. JAN ANDRÉS KRČ PŘÍBRAM 0:1 O výhře favorita rozhodl osm minut po pauze nešťastně domácí bek Švejda. Ve snaze zasáhnout poté, co brankář Šilhavý neudržel střílený centr, nasměroval míč za brankovou čáru. Ke gólu měli v první půli blíž domácí, jenže Viskup pálil do tyče. Příbram si pak sice vynutila územní převahu, ale pokusy Pence, Pilíka a Klesy neměly naději na úspěch. Vše se změnilo ve chvíli, kdy se hosté dostali do vedení. Poté ovládli hru. Krč se zmohla na odpor až v závěru, kdy se domáhala penalty. Sudí Makovička ji ale nepískl, a navíc protestujícího kouče Šimurku vykázal na tribunu. Branka: 53. vlastní Švejda. Rozhodčí: Makovička (známka 5). ŽK: Viskup, Šrámek - Penc, Pleško. 348 diváků. Poločas 0:0. KRČ: Šilhavý - Švejda (66. Dubský), Horkavý, Šrámek, Kounovský - Kunt (79. Malina), Kordiak, Vágner, Viskup - Hubený (86. Matějka), Vojtíšek. Trenér Juraj Šimurka. PŘÍBRAM: Hruška - Nohýnek, Navrátil, Penc, Pleško - Hloušek (65. Hejdušek), Tarczal, Nechvátal (88. Podrazký), Pilík (46. Šindelář) - Klesa, Huňa. Trenér František Barát. Nejlepší hráči: Šrámek - Šindelář, Klesa. ZDENĚK MÜLLER BOHEMIANS PRAHA SOKOLOV 1:0 Vyrovnaný zápas plný bránění rozhodli domácí ve svůj prospěch po hodině hry. Rohový kop Šislera se dostal po skrumáži v pokutovém území k Macháčkovi a ten zblízka vstřelil gól. Na mokrém terénu jinak střelci sázeli především na pokusy z větší vzdálenosti, které však gólmany neohrozily. Branka: 60. Macháček. Rozhodčí: Adam (známka 6). ČK: 88. Ibe - 82. Jiráček. ŽK: Galbavý, Brzezina - Mach, Jiráček, Čada. 500 diváků. Poločas 0:0. BOHEMIANS PRAHA: Winter - Macháček, Obermajer, Studík, Grznár - Majer (53. Ibe), Šisler (75. Jandzik), Lukeš, Zoubek (90. Hajník) - Galbavý, Brzezina. Trenér Luboš Urban. SOKOLOV: Kubásek - Kura, Hájovský, Němeček, Mach - Bauer (84. Frohna), Čada, Bakeš (79. Mlika), Jiráček - Habai (64 Vondrášek), Šorfa. Trenér Boris Kočí. Nejlepší hráči: Lukeš, Studík - Mach. JAROSLAV VELÍŠEK TŘINEC HLUČÍN 2:1 Domácí byli lepším týmem od samého začátku, kdy v jasných šancích neuspěli Rodrigues, Jakus či dvakrát Ceplák. A pak přišel šok. Gólman Dítě totiž netrefil malou domů Matěje z rohu vápna, minul jí a hosté vedli. Třinec ale znovu nastartovalo vyloučení Moravčíka a k vyrovnání mu pomohla hrubka hlučínského gólmana Kosmála, který podcenil vyběhnutí při malé domů. Obránce Sáblík pak tísněn třemi hráči napálil míč do dotírajícího Kořínka, od nějž se míč odrazil za brankovou čáru. V poslední minutě pak obrana Hlučína nechala neobsazeného Rodriguese, který parádními nůžkami z jedenácti metrů vstřelil rozhodující gól. Branky: 82. Kořínek, 90. Rodrigues - 57. vlastní Matěj. Rozhodčí: Matějek (známka 8). ŽK: Rodrigues - Stoklásek, Sáblík, Moravčík, Švrček, Kovář. ČK: 66. Moravčík. 932 diváků. Poločas 0:0. TŘINEC: Dítě - Lisický, Pindor, Zítka, Matěj (71. Hromada) - Malíř, Ďurica, Berger, Ceplák - Rodrigues, Jakus (65. Kořínek). Trenér Miroslav Čopjak. HLUČÍN: Kosmál - Kopecký, Sáblík, Štýbar, Švrček - Moravčík, Prokeš (64. Bogdaň), Melecký, Stoklásek - Galajda (73. Kovář), Koubek (88. Hanus). Trenér Petr Samec. Nejlepší hráči: Rodrigues, Ďurica - Melecký. BOHUMIL GOJ OPAVA VÍTKOVICE 2:0 Opavští po vyřazení v Poháru ČMFS a porážce v Příbrami potřetí nezaváhali a v derby zápase zvítězili. Děkovat za to mohou především vítkovickému stoperovi Hromkovičovi. Ten už ve 4. minutě zahrál ve vlastním pokutovém území nesmyslně rukou a Barteska z penalty poslal domácí tým do vedení. Další šance však domácí tým nevyužil, protože Kozák s Kišou netrefili zblízka branku. I po přestávce Opava šlapala. Kromě gólu, který v 59. minutě po rohu Partyše dal hlavou Mezlík, už ale další šance proměnit nedokázala. Branky: 4. Barteska z pen., 59. Mezlík. Rozhodčí: Kocourek (známka 7). ŽK: R. Novák, Derych, Nosko. ČK: 56. R. Novák. 3 172 diváků. Poločas 1:0. OPAVA: O. Novák - Kolínek, Mezlík, Pejša, Víšek - Partyš (89. Uvíra), Wirth (83. Matula), Barteska, Kiša - Halaška, Kozák (77. Janoviak). Trenér Jiří Neček. VÍTKOVICE: Paleček - Kroker (46. Nosko), Derych, Hromkovič, Mikulenka - Baláž, Motyčka, Knapp, Novák - Schön (57. Valášek), Prohászka (89. Kříž). Trenér Alois Grussmann. Nejlepší hráči: Kozák, Mezlík - Paleček. BOHUMIL GOJ ČÁSLAV FULNEK 4:1 Po půlhodině hry trefil domácí Dian tyč a v 41. minutě se Čáslav dočkala prvního gólu. Hozda načechral centr do pokutového území, kde nejvýše vyskočil Veselý. Po změně stran ale začali domácí pasivně a soupeř v 55. minutě vyrovnal. Čáslav odpověděla prakticky hned po rozehrání: unikl Kurák a jeho centr si srazil do vlastní sítě Kovář. Středočeši se pak opět dostali ke své hře a vedení pojistili: v 78. minutě po faulu na Kuráka proměnil pokutový kop Dian a v 87. minutě korunoval vítězství Veselý. Branky: 41. a 87. Veselý, 56. vlastní Kovář, 78. Dian z pen. - 55. Smetana. Rozhodčí: Paták (známka 7). ŽK: Haniak, Nešpor - Smetana, Krása, J. Pospěch, Přílučík. 658 diváků. Poločas 1:0. ČÁSLAV: Zich - Kotrba, Mráz, Skoupý, Nešpor - Kurák, Skopalík (72. Haniak), Dian, Hozda (87. Sedláček) - Veselý, J. Schulmeister (62. Jiroušek). Trenér Pavel Medynský. FULNEK: J. Pospěch - Přílučík, Krása, Kovář, Vyskočil - Sokol, Dittrich (52. Koštuřík), Lukaštík, Slončík, Vajda (78. Malohlava) - Smetana. Trenér Václav Daněk. Nejlepší hráči: Kurák, Skopalík, Dian. JAKUB VOLEK HRADEC KRÁLOVÉ DUKLA PRAHA 2:0 Domácí se od začátku mohutně tlačili před soupeřovu branku, ale gólů se dočkali až po přestávce. Pospíšil vysunul přesnou přihrávkou Vodehnala a jeho křížná střela se odrazila od tyče do branky. V 72. minutě Černý poslal do uličky severoirského útočníka Munstera, který vnikl do velkého vápna, byl u míče dřív než gólman Rada a upravil na konečných 2:0. V 77. minutě nastřelil Černý ještě břevno. Dukla se za celé utkání ani jednou netrefila mezi tyče. Branky: 47. Vodehnal, 72. Munster. Rozhodčí: Hájek (známka 7). ŽK: Šmerda - Kopta. 2039 diváků. Poločas 0:0. HRADEC KRÁLOVÉ: Podhajský - Vít, Wozniak, Pospíšil - Šmerda, Karal, Černý (84. Semerák), Bouška (76. Gavula), Rezek - Vodehnal (68. Munster), Svoboda. Trenér Luděk Klusáček DUKLA: Rada - Kopta (80. Böhm), Palša, Hubka, Daněk -- Mikula (62. Pokorný), Ludačka, Holub, Michal - Kunc (74. Volek), Svatonský. Trenér Günter Bittengel. Nejlepší hráči: Černý, Wozniak, Vodehnal. BEDŘICH VOČKO HRÁNO V PÁTEK JIHLAVA ÚSTÍ NAD LABEM 3:0 PŘÍŠTÍ KOLO Pátek 14. září, 17.00 Bohemians Praha-Opava. Sobota 15. září, 10.15 Sokolov-Třinec, 17.00 Fulnek-HFK Olomouc, Hlučín-Dukla Praha, 19.00 Slovácko-Čáslav. Neděle 16. září, 14.30 Vítkovice-Hradec Králové, Ústí nad Labem-Sparta Krč, 17.00 Příbram-Jihlava.