+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
26. srpna 2015 • 16:56

Berbr už nesmí na semináře rozhodčích, oznámil Pelta

Autor:
Roman Berbr už na semináře rozhodčích nesmí, oznámil Miroslav Pelta
TOP VIDEA
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Místopředseda FAČR Roman Berbr na seminářích rozhodčích? Odteď má vstup zakázán! V minulosti to byla běžná praxe, kterou jako formu nátlaku popsal v rozhovoru pro deník Sport rozhodčí Libor Kovařík. Šéf českého fotbalu Miroslav Pelta v dnešním prohlášení oznámil, že Berbr se dalších seminářů už účastnit nebude, stejně jako nikdo další z vedení asociace.Právě nátlak na sudí v průběhu společných seminářů popsal Kovařík jako jednu z metod, které kontroverzní funkcionář používal. Berbr navíc ani nepopřel, že se jich zúčastňoval, pouze vyloučil, že se docházel na zasedání komise rozhodčích.

"Odmítám veškerá pocitová obvinění, která jednostranně probíhají v médiích. S rozhodčími jako člen vedení asociace a bývalý rozhodčí samozřejmě komunikuji, ale jednání komise rozhodčích jsem se nikdy nezúčastnil a její činnost nijak neovlivňuji," řekl Berbr, který se ke kauze vyjádřil vůbec poprvé.

Pelta také připustil, že se v budoucnosti budou jiným způsobem vybírat místa, kam budou rozhodčí cestovat na zahraniční soustředění. V poslední době šlo vždy o exotické destinace, Kovařík navíc upozornil na neprůhledné finanční okolnosti těchto výprav.

"Případné další kroky budou záležet na tom, co si vyslechnu od samotného pana Kovaříka, iniciátora celé kauzy, s nímž jsem ještě neměl možnost hovořit. Především chci mít kompletní informace," uvedl Pelta.

Královec: Berbr nám říká jen svůj osobní názor


Kovařík se rozhodl ukončit kariéru právě kvůli tomu, že sudí ovládá Berbr, jelikož oficiální předsedkyně komise Dagmar Damková tráví mnoho času v zahraničí. Ta však vliv svého manžela na chod rozhodčích odmítá.

"Komise rozhodčích nerozhoduje pod vlivem nikoho z vedení FAČR a nebude na svém přístupu nic měnit ani pod vlivem mediálních výstupů pana Kovaříka. Mnohokrát jsem se rozhodčího Kovaříka zastávala a snažila se ho mnohokrát podpořit a nyní jsem, podobně jako řada jeho kolegů, kteří se mi ozývají, znechucena z jeho lživých prohlášení," uvedla Damková.

Kontakty s Berbrem popsal i mezinárodní rozhodčí Pavel Královec. "Moje zkušenost je taková, že pokud s námi mluví místopředseda Berbr, tak vyjadřuje vždy pouze svůj osobní názor, byť bývá někdy kritický. S ponižováním, o němž mluvil pan Kovařík, jsem se rozhodně na žádném semináři," tvrdil.

Co řekl Libor Kovařík? CELÝ ROZHOVOR ČTĚTE ZDE>>>
české sudí neřídí a na zápasy nedeleguje Dagmar Damková, nýbrž její partner Roman Berbr
Berbr má skupinku svých vyvolených, které v případě nutnosti trestá mírně nebo vůbec
Berbr sudí i delegáty zastrašuje, ponižuje
Berbr organizuje petice, v nichž sudí nuceně podporují či zatracují své kolegy
Berbr schválně zdůrazňuje význam Damkové v zahraničí, ona tam však vliv nemá

Berbr vybírá pro soustředění sudích nesmyslně drahé destinace, navíc cena pobytu je podivně vysoká

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram