+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
Lukáš Tomek
28. srpna 2015 • 04:58

Kovařík o Berbrovi: S nefér praktikami neskončí, ale bude opatrnější

Rozhodčí Libor Kovařík se dočkal po svém vystoupení kladných reakcí
TOP VIDEA
Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci Olympijskou kolekci pro Pchjongčchang testovali sami sportovci
Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost Sportovci o Novotné: Strašná zpráva, odešla velká osobnost
VŠECHNA VIDEA ZDE

Odvážně vystoupil a v rozhovoru pro deník Sport popsal řádění místopředsedy FAČR Romana Berbra v českém fotbale. Nyní dostává na své vystoupení vesměs pozitivní odezvu. „Mile mě to překvapilo. Jsem rád, že jsem se k tomu kroku odhodlal,“ říká nyní už bývalý mezinárodní rozhodčí Libor Kovařík.Po jeho vystoupení se mu ozvala řada rozhodčích a delegátů, se kterými během své bohaté kariéry spolupracoval. „Bylo jich víc, než jsem čekal, ale samozřejmě musejí být opatrní. Nechtějí přijít o svoje dlouho budované kariéry a i nezanedbatelný zdroj příjmů,“ vysvětlil, s jakými reakcemi se setkal.

Už dopředu byl přesvědčený o tom, že ani po odhaleních Berbových metod, se kontroverzní funkcionár nerozhodne odejít z fotbalu sám. Přesto si je Kovařík jistý, že jeho výpověď měla smysl. „Minimálně pan Berbr bude při svých nefér praktikách opatrnější, i když s nimi zcela jistě nepřestane,“ řekl.

Odmítá také tvrzení předsedkyně komise rozhodčích a Berbrovy manželky Dagmar Damkové, že jeho vyjádření jsou lživá. „Myslím, že se všechna moje tvrzení dají prokázat. Pokud by to bylo nutné, tak jsem ochoten se podrobit třeba i detektoru lži, ale dle mého názoru to půjde prokázat i jinak. Zatím ale nikdo žádný můj konkrétní výrok nerozporoval.“

Berbr ani Damková ho však od začátku týdne osobně nekontaktovali.

Rozhovor s Liborem Kovaříkem čtěte v dnešním vydání deníku Sport

Zde si vyberte, zda si chcete aktuální či archívní vydáníku Sport přečíst ve vašem počítači, nebo ve smart phonech či tabletech.

Deník Sport v čtečce přímo ve vašem počítači objednávejte zde, nebo přímo na www.isport.cz/epaper >>

Deník Sport v App Storu pro mobily a smart phony se systémem iOS (Apple) stahujte zde >>

Deník Sport v Google play pro mobily a smart phony se systémem Android stahujte zde >>

 

Témata: 
 Klasická verze
Mobilní verze