Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
11. září 2007 • 00:00

Jednadvacítka rozdrtila Lichtenštejnsko

EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek EXTRALIGA NARUBY: palba na rozhodčí, TOP kalhoty a rozzuřený Rolinek
Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík Síla mého mandátu mě příjemně překvapila, komentoval svou výhru Martin Malík

Reprezentace do 21 let ve druhém utkání kvalifikace o ME deklasovala Lichtenštejnsko 8:0. Tým kouče Lavičky osmi nastřílenými góly vyrovnal šest let starý rekord z duelu proti Bulharsku.

Česká fotbalová reprezentace do 21 let ve druhém utkání kvalifikace o mistrovství Evropy deklasovala Lichtenštejnsko 8:0 a alespoň částečně odčinila sobotní remízové vykročení do soutěže v Arménii. Tým kouče Vítězslava Lavičky dnes v Praze osmi góly vyrovnal šest let starý rekord z duelu proti Bulharsku. O drtivé vítězství "lvíčat" se dnes postaral hattrickem Smejkal, dvakrát se trefili Pekhart s Dočkalem a jednou Fillo, který skóre otevřel. Jednadvacítka sehraje další zápasy v říjnu v Lichtenštejnsku a s Arménií. Čeští mladíci si dnes pořádně spravili chuť po rozpačitém vstupu do kvalifikace na arménské půdě a v Horních Počernicích to odneslo velmi slabé Lichtenštejnsko. Kouč Lavička oproti sobotnímu utkání udělal hned čtyři změny v základní sestavě a jeho svěřenci si zřejmě vzali k srdci pokyny k tomu, aby tentokrát svého soka nepodcenili. Český tým se dnes navíc rychle uklidnil bleskovými zásahy, ke kterým jim pomohly dobře zahrané standardní situace záložníka Střeštíka: ten už ve čtvrté minutě rohem vybídl k vedoucí brance hlavičkujícího Filla, za sedmi minut zase přesně našel Pekharta a útočník Tottenhamu další přesnou hlavičkou zvýšil náskok a navázal na svoji premiérovou trefu z Jerevanu. V tu chvíli bylo jasné, že neškodný soupeř větší odpor klást nebude a otázkou dne spíše bylo, s jakým přídělem hosté, kteří v sobotu až v samém závěru ztratili remízu s Tureckem, pojedou domů. Domácí svého soka jasně přehrávali, Lichtenštejnsko dostávali hned při rozehrávce rychlým napadáním pod tlak a kvalitní kombinací se dostávali často do zakončení. Pět minut před poločasem se po dalším Střeštíkově centru poprvé v jednadvacítce zblízka prosadil Smejkal a plzeňský dlouhán ještě těsně před poločase další přesnou hlavičkou potrestal laxní obranu Lichtenštejnska počtvrté. Střelecký apetit vydržel Čechům i po poločase, v němž zůstal v kabině dobře hrající Střeštík. Ten ale dnes také uviděl druhou žlutou kartu v kvalifikaci a v říjnovém zápase v Lichtenštejnsku nebude moci nastoupit. I bez něj ale jeho spoluhráči dál zvyšovali náskok. Po třech minutách stoper Flatz nezachytil dlouhý pas Suchého a Pekhart po kličce brankáři přidal pátý gól. Za dalších pět minut se dočkal zápisu i střídající Dočkal, který se prosadil po Smejkalově přiťuknutí a vtipné kličce přes dva hráče. Hosté navíc odpadli i fyzicky a už jen s vypětím všech sil a za cenu faulů zastavovali neustávající české nájezdy. Dvacet minut před koncem hosté nezvládli další závar před vlastní brankou a Smejkal ve skrumáži završil hattrick. "Lvíčata" si v tu chvíli možná ani neuvědomila, že atakují střelecký rekord svých předchůdců v jednadvacítce z před šesti let. Šest minut před koncem se však o jeho vyrovnání postaral precizní střelou z trestného kopu Dočkal. I přes vytrvalou převahu v závěru už "lvíčata" na přepsání historického maxima nedosáhla, osmibrankový příděl je ale pro český tým povzbuzením do náročného kvalifikačního podzimu.

Česká republika "21" - Lichtenštejnsko "21" 8:0 (4:0) Branky: 40., 45. a 70. Smejkal, 11. a 49. Pekhart, 53. a 84. Dočkal, 4. Fillo. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Alakbarov (všichni Ázerb.). ŽK: Střeštík, Suchý, Smejkal - Hasler, Spalt. Diváci: 683. ČR: Švenger - Kúdela, Suchý, Šimůnek, Kubáň - Fillo (71. Jeslínek), Holek (56. Gebreselassie), Kalouda, Střeštík (46. Dočkal) - Smejkal, Pekhart. Trenér: Lavička. Lichtenštejnsko: Büchel - Vögeli, Bühler, Flatz, Spalt - Rechsteiner (81. Wolfinger) - Christen (41. Batliner), Büchel, Biedermann (46. Haas), Wille - Hasler. Trenér: Fischer.
Další výsledky: Skupina 1: Albánie - Itálie 0:1 (0:0)
Branka: 69. Acquafresca. Chorvatsko - Ázerbájdžán 3:2 Skupina 3: Bulharsko - Anglie 0:2 (0:2)
Branky: 25. Huddlestone, 32. Noble. Portugalsko - Černá Hora 4:0 (1:0)
Branky: 66. a 89. Fernandes, 18. Moreira, 58. Coelho. Skupina 4: Polsko - Kazachstán 1:0 (0:0)
Branka: 59. Pawlowski. Španělsko - Gruzie 4:0 (2:0)
Branky: 13. Xisco, 45. Jurado z pen., 68. Granero, 80. Adrián. Skupina 5: Makedonie - Estonsko 1:0 (0:0)
Branka: 75. Alimi. Skupina 6: Litva - Slovinsko 0:0 Skupina 7: Slovensko - Rakousko 1:1 (0:0)
Branky: 84. P. Maslo - 63. Dober. Island - Belgie 0:0 Skupina 8: Lotyšsko - San Marino 2:0 (1:0)
Branky: 30. Lukjanovs, 55. Kozlovs. Skupina 9: Moldavsko - Izrael 1:0 (0:0)
Branka: 89. Stinga. Skupina 10: Rumunsko - Bosna a Hercegovina 3:0 (2:0)
Branky: 5. a 35. Torje, 75. Keseru.