Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. září 2007 • 00:00

Keane: Náš Given je lepší než Čech

PRAHA - Jeho úkolem je střílení gólů, na včerejší tiskové konferenci si ale Robbie Keane vedl dobře také jako asistent překladatelky. "How good is Petr Cech (Jak dobrý je Petr Čech)..." zjednodušil otázku irského novináře vedle sedící nešťastné tlumočnici, která nebyla schopná přeložit původní verzi dotazu. Vzápětí si útočník Tottenhamu Hotspur i odpověděl. "Už jsem proti němu párkrát nastoupil. Myslím, že patří k nejlepším brankářům na světě," začal komplimentem, na který jsou čeští fanoušci v posledních letech zvyklí. Jenomže pak sedmadvacetiletý střelec dodal jméno gólmana, který je pro něj absolutně top. "Pro mě je nejlepší na světě náš Shay Given." Ať je to, jak chce, oba špičkové brankáře ve své kariéře překonal. Jen u Čecha mu to trvalo déle, poprvé se proti němu prosadil až letos v březnu, ve čtvrtfinále Anglického poháru, kdy gólmana Chelsea překonal z penalty. Rodákovi z Dublinu se jinak na Čechy obecně daří. V reprezentaci se trefil dvakrát ze tří zápasů, i když vždy jen v hlavním městě své země. Poprvé v únoru 2000 rozhodl gólem z 87. minuty na 3:2 a totéž se mu povedlo o čtyři roky později (2:1) - jen s rozdílem, že pálil v 90. minutě. V barvách Tottenhamu poslal loni v září pražskou Slavii ven z Poháru UEFA, když v odvetě potvrdil vítězství z prvního utkání. Mistr Evropy do 18 let z roku 1998 moc dobře ví, že Česku schází pro dnešní duel Jan Koller. "Je to velký hráč, dobře ho známe, už jsme proti němu hráli. Samozřejmě že pro Česko je důležitý, ale mají v kádru i další, na které si musíme dávat pozor," zvolil diplomatický slovník. Zatímco Jan Koller se v reprezentaci trefil padesátkrát, Keane se zatím zastavil na čísle 32. Ale v srpnové přípravě v Dánsku skóroval dvakrát. Zastaví ho česká obrana?