12. září 2007 • 00:00

Rekord nepadl!

"Lvíčata" v kvalifikaci osmi góly rozmetala Lichtenštejnsko PRAHA - To byla jízda! Obavy ze soupeře se nepotvrdily a česká "jedenadvacítka" si v kvalifikaci o EURO 2009 proti Lichtenštejnsku pořádně zastřílela. Soupeře přejela 8:0! "Lvíčata" tak vyrovnala historicky nejvyšší vítězství Česka do 21 let z roku 2000 nad Bulharskem. "Jsem rád, že jsme konečně poznali chuť vítězství a v produktivitě jsme udělali krok kupředu," pochvaloval si po utkání Vítězslav Lavička, kouč českého výběru. Jeho předzápasové obavy z toho, že i Lichtenštejnsko bude kousat, se totiž nepotvrdily. Čeští hráči, kteří měli do jednoho na rukávu černé pásky k uctění nedávno zesnulého trenéra Vlastislava Marečka, odpor celku z malého státečku v Alpách zlomili brzy. První úder přišel již ve 4. minutě. Střeštík zahrál roh, míč posadil na hlavu Filla a ten jej bez problémů uklidil do branky. Uplynulo jen sedm minut a Střeštík si rohový kop z pravé strany zopakoval. Jen za střelce si tentokrát vybral Pekharta. Útočník Tottenhamu hlavou zvýšil na dvoubrankový rozdíl. První půle naprosto odhalila rozdíl mezi oběma týmy. Byl propastný. Soupeř ani jednou nevystřelil na branku, za půlící čáru se dostal jen výjimečně. "Plně se projevilo to, že náš tým je složen z amatérů a v českém hrají jen profesionálové," konstatoval trenér hostí Pius Fisher. Ve druhém dějství už to bylo jen o jediné otázce. O kolik? Skóre totiž stále narůstalo. Nejprve si po brejku pohrál s gólmanem hostí Pekhart a zasunul do prázdné branky. Na 6:0 pak zvýšil střídající Dočkal. K hattricku měl dvakrát velmi blízko dlouhán Pekhart, třetí gól v utkání si však nakonec připsal druhý z habánů v českém útoku Smejkal. I když bylo jeho autorství po skrumáži sporné. V závěru klání domácí atakovali nejvyšší vítězství české "jedenadvacítky" z evropské kvalifikace v roce 2000, kdy deklasovali Bulharsko 8:0. Svou druhou branku v utkání přidal z přímého kopu Dočkal. To však byla trefa poslední, a tak rekord odolal. TABULKA 2. SKUPINY 1. Turecko 2 2 0 0 5:3 6 2. ČESKO 2 1 1 0 9:1 4 3. Arménie 3 1 1 1 2:5 4 4. Ukrajina 2 1 0 1 5:2 3 5. Lichtenšt. 3 0 0 3 2:12 0 Kvalifikace na ME 2009 hráčů do 21 let ČESKO Poločas 84:0 LICHTENŠTEJNSKO 0 ČESKO LICHTENŠTEJNSKO b Švenger 6 b B. Büchel 1 o Kúdela 7 o Vögeli 2 o Suchý 6 o Bühler 2 o Šimůnek 6 o Flatz 2 o Kubáň 6 o Spalt 1 z Fillo 7 z Christen 2 z Holek 6 z S. Büchel 1 z Kalouda 7 z Rechsteiner 3 z Střeštík 8 z Biedermann 2 ú Smejkal 8 z Wille 4 ú Pekhart 9 ú Hasler 2 Trenér: Lavička Trenér: Fischer FAKTA ZÁPASU Branky: 40., 45. a 70 Smejkal, 11. a 50. Pekhart, 53. a 84. Dočkal, 4. Fillo. Rozhodčí: Alijev - Husejnov, Alakbarov (vš. Ázerbájdžán.). ŽK: Suchý, Střeštík, Smejkal - Hasler, Biedermann. Střely na branku: 12:0. Rohy: 7:2. 683 diváků. Střídání: 46. Dočkal (8) za Střeštíka, 56. Gebreselassie (6) za Holka, 71. Jeslínek za Filla - 41. Batliner (2) za Christena, 46. Haas (2) za Biedermanna. Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší MUŽ ZÁPASU TOMÁŠ PEKHART útočil s chutí. Na hrotu se bil, i když už bylo dávno rozhodnuto, připsal si dva góly a sudí mu měl pravděpodobně přičíst i třetí. VERDIKT ALEŠE ROLLA ČESKO ******** LICHNŠTEJNSKO *