+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
23. září 2015 • 18:00

Ocenění českého fotbalu v Evropě! Projekt Můj první gól slaví úspěch

Autor: ,
Nejlepší v Evropě! UEFA ocenila projekt Můj první gól
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na začátku dostali malý kluk či holka balon, dres, tašku a láhev na pití. Na konci z toho je 12 250 nových členů fotbalové asociace ve věku pět až devatenáct let. Akci Můj první gól, jehož patronem se stal Tomáš Rosický a partnerem také deník Sport a portál iSport.cz, ocenila UEFA jako nejlepší projekt Grassroots uplynulého roku.Celkem jednatřicet zemí se přihlásilo do soutěže o nejlepší projekt neprofesionálního fotbalu. Jako nejlepší z něj vyšla Fotbalová asociace České republiky.

„Prvenství jsme udělili České republice, jejímž projektem jsem fascinován,“ řekl čestný předseda Grassroots UEFA a bývalý místopředseda UEFA Per Omdal z Norska, který viditelně spokojenému předsedovi asociace Miroslavu Peltovi předal ocenění. Na druhém místě skončili Švýcaři, třetí Belgičané.

Pro FAČR je to druhé velké uznání od UEFA za práci s členskou základnou za poslední roky. Program členství ocenila UEFA jako nejlepší speciální projekt evropského fotbalu za rok 2012.

„Nemůžeme čekat, že děti přijdou za námi, musíme my za nimi. A získat tolik nových fotbalistů je velmi cenné,“ uvedl Pelta.

Projekt je založen na sportovních dnech pro mateřské školky a první stupně základních škol, na kterých se děti mohou seznámit s fotbalem. Děti narozené v roce 2007 navíc v minulém roce získaly dárkové balíčky od firmy Puma včetně míče. FAČR do projektu investovala 14 milionů korun, loni se akce zúčastnilo 25 tisíc dětí a polovina z nich se stala novými členy asociace.

„Naše členská databáze každý rok roste o 10 až 15 tisíc členů a to i díky této akci. Víme, že když chceme hráčskou kvalitu, musíme mít nejprve kvantitu,“ vysvětlil generální sekretář asociace Rudolf Řepka.

Česká strana dostala pozvání na příští konferenci Grassroots, kde bude o svém projektu hovořit, aby inspirovala další federace. „Už nyní ale vím, že je o tento projekt mezi asociacemi včetně Norska velký zájem,“ prohlásil Omdal.

1080p 720p 480p 360p 240p
Tomáš Rosický vzpomíná na památné góly ze svojí kariéry

MŮJ PRVNÍ GÓL: Chovanec o trefách za Spartu a Eindhoven

MŮJ PRVNÍ GÓL: Za vzory jsem měl Baggia a Vialliho, říká Heinz

1080p 720p 480p 360p 240p
MŮJ PRVNÍ GÓL: Rád kopu penaltu jako Tonda, říká herec Trojan

MŮJ PRVNÍ GÓL: Hattrick na Spartě byl obrovský, těší Kuku

MŮJ PRVNÍ GÓL: Jágr říkal, že se trefím jen díky Kladnu, vzpomíná Šmicer

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze