Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. září 2007 • 00:00

Brazílie válí

BOSTON - Brazilcům se miniturné po USA vyvedlo. Po vítězství 4:2 nad domácím výběrem zdolali Kanárci i Mexiko 3:1. Pětinásobní mistři světa oplatili díky drtivému finiši - dvěma gólům v posledních deseti minutách - soupeři červnovou porážku na mistrovství Ameriky a zdolali ho poprvé po více než třech letech. Mexičané šli v Bostonu před zraky 67 tisíc diváků do vedení v 43. minutě, kdy dal svůj první reprezentační gól Cacho. Ještě do přestávky však stihl vyrovnat Kléber, který se trefil po Ronaldinově rohu a připsal si rovněž premiérovou branku v národním týmu. Brazilské střelce dlouho trápil mexický brankář Ochoa. Až deset minut před koncem se prosadila hvězda AC Milán Kaká poté, co barcelonský obránce Márquez nedokázal odklidit míč do bezpečí po Maiconově centru. Vzápětí byl vyloučen po faulu na Torrada střídající Elano, přesto Brazilci přidali ještě jeden gól zásluhou dalšího náhradníka Afonsa. Jihoameričané dohrávali zápas i bez trenéra Dungy, jenž musel v nastaveném čase opustit lavičku po hádce se čtvrtým rozhodčím. Brazilci vstoupí 13. října do kvalifikace o účast na mistrovství světa 2010 zápasem s Kolumbií. BRAZÍLIE-MEXIKO 3:1 Branky: 45. Kléber, 80. Kaká, 86. Afonso - 43. Cacho. ČK: 82. Elano (Braz.). Poločas 1:1. Hráno v Bostonu. BRAZÍLIE: J. Cesar - Alves (60. Maicon), Lúcio, Edu, Kleber (75. Gilberto) - Mineiro, G. Silva (Josué), Kaká (82. Afonso), Ronaldinho - Robinho (82. Baptista), Vagner Love (55. Elano).