14. září 2007 • 00:00

Hitparáda českých zápasů ve skupině

PRAHA - Po roce viděli čeští fanoušci kvalifikační zápas, který jim nabídl více fotbalové krásy než trápení. Deník Sport proto vytvořil hitparádu dosavadních devíti utkání. Čtyři z první pětice pocházejí z loňského podzimu. Pokud s pořadím nesouhlasíte, napište nám na e-mailovou adresu fotbal@deniksport.cz. 1. SLOVENSKO ČESKO 0:3 Hráno: 6. září 2006 Branky: 10. a 21. Sionko, 57. Koller Ukázkový recept na to, jak si odvézt tři body. Rychlý gól a za chvíli druhý. S Kollerem na hrotu a s pětičlennou zálohou hosté na Tehelném poli zářili, zejména Libor Sionko. Češi předvedli atraktivní, kombinační fotbal a po zásluze v Bratislavě vyhráli. 2. ČESKO IRSKO 1:0 Hráno: 12. září 2007 Branka: 15. Jankulovski Prvních pětatřicet minut připomínalo Slovensko, ale před koncem první půle se Češi dostali do problémů a po změně stran už se více soustředili na to, aby uhlídali vedení. Každopádně po dlouhé době předvedli atraktivnější fotbal, s pohlednými akcemi a nasazením. 3. ČESKO WALES 2:1 Hráno: 2. září 2006 Branky: 76. a 90. Lafata - 85. vlastní Jiránek Velké drama až do samého závěru - a se šťastným koncem. Zápas na teplických Stínadlech se hrál v ostrém tempu, oba týmy si vytvořily gólové šance. Branky padaly až v závěru. O ty české se staral debutant David Lafata. Vítěznou zařídil v 90. minutě. 4. ČESKO SAN MARINO 7:0 Hráno: 7. října 2006 Branky: 28. a 68. Baroš, 43. a 52. Koller, 15. Kulič, 22. Polák, 49. Jarolím Povinné vítězství vyšperkovali Baroš a spol. kanonádou, která bavila zaplněný liberecký stadion. Na rozdíl od nedávné odvety nastříleli Češi outsiderovi tři branky už za první půlhodinu a nebylo co řešit. 5. IRSKO ČESKO 1:1 Hráno: 11. října 2006 Branky: 62. Kilbane - 64. Koller Výsledek lepší než hra. Hosty výrazně podržel brankář Petr Čech několika skvělými zákroky. Češi se vpředu moc neukazovali, ale Jan Koller potvrdil svou hodnotu. Dvě minuty po brance Irů z nenápadné akce vyrovnal. V závěru se Brücknerův tým hodně bránil. 6. ČESKO NĚMECKO 1:2 Hráno: 24. března 2007 Branky: 76. Baroš - 42. a 62. Kuranyi Těžká sprcha. Němci na Letné vládli a domácí si vůbec nevěděli rady. Od vyšší porážky zachraňoval (opět) gólman Čech. Rosický a spol. se zlepšili až v poslední třetině utkání, podařilo se jim snížit, ale k vyrovnání bylo daleko. 7. SAN MARINO ČESKO 0:3 Hráno: 8. září 2007 Branky: 33. Rosický, 74. Jankulovski, 90(+3). Koller Ještě v čerstvé paměti je sobotní večer, který těm, co zápas nesledovali, nabídl určitě větší zábavu než fanouškům, jenž si zápas protrpěli do konce. Absolutní outsider zlobil více, než se čekalo, české hře chyběly rychlost a nápaditost. 8. WALES ČESKO 0:0 Hráno: 2. června 2007 "Vy to nehrajete špatně, ale je to takové mdlé," řekl by divadelní "rejža" Jiří Císler z prvního dílu Básníků. Češi předvedli v Cardiffu ospalý a unavený výkon, směrem dopředu nic nevymysleli. A od porážky zachránilo tým břevno. 9. ČESKO KYPR 1:0 Hráno: 28. března 2007 Branka: 21. Kováč Raději ani nevzpomínat. Tři dny po skandálu s oslavou narozenin si Češi protrpěli zápas, během kterého si vyslechli i pískot tribun. Ještě že vstřelil Kováč poměrně rychlý gól, jinak by trápení nabralo mnohem větších rozměrů. V závěru se domácí třásli o vítězství.