+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu. Sledujte nás na Facebooku a
dozvíte se vše jako první.
8. října 2015 • 19:34

Vízek na křtu knihy fotbalových hlášek: Ščasný a Rada? Je tam nenávist

Autor:
TOP VIDEA
Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty Oslavy Slavie pokračují. Podpisy fanouškům, Bílek neměl boty
Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever Mistrovská chorea Slavie! Podívejte se, co umí Tribuna Sever
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fenomenální glosátor opět v akci. Internacionál Ladislav Vízek se jako kmotr zúčastnil křtu knihy Zlatá slova českého fotbalu, jež obsahuje slavné fotbalové hlášky. Vzpomnělo se například i na ostrou hádku trenérů Petra Rady a Zdeňka Ščasného, kterou zachytily ruchové mikrofony, a stala se mezi fanoušky velkým hitem.„S oběma jsem hrál a tam je velká nenávist. Ty by si vyvraždili rodiny,“ s nadsázkou jejich vztah okomentoval Vízek.

Sám má v publikaci hned padesát výroků a jako jeden příklad za všechny – „Kdyby se Tonda Panenka v Bělehradě na mistrovství Evropy 1976 ukopnul a dloubák ve finále proti Němcům nedal, tak by šel z vězení až teď na Klausovu amnestii.“

Pravidelný přispěvatel do deníku Sport se ale vyjádřil i ke kauze Limberský, kdy se zastával fotbalisty Plzně po nehodě v opilosti. Od čtenářů za to sklidil vlnu kritiky.

„Zastal jsem se ho. Protože sportovci jsou lidi a ne bozi. Jsem hostinskej a já mám rád takovýhle lidi. Má dobrou psychologii života. Kdyby nebyli tito lidé, nemusel bych mít pak hospodu,“ zavtipkoval olympijský vítěz z Moskvy 1980.

Mezi hosty na křtu knihy se objevil i Jan Rejžek
Mezi hosty na křtu knihy se objevil i Jan Rejžek

„Limberského mám rád. Je sympatickej, veselej a umí dobře hrát fotbal. Dostal jsem ale za jeho hájení taky co proto. Chodily mi i anonymy. Už toho nechám,“ tvrdí Vízek a raději zavzpomínal na fotbalisty sršící vtipem.

„Docela vtipný je teď Petr Švancara a Pavel Horváth. Ta sranda ale pomalu mizí. Můj humor měl například trenér Škorpil. Takovej ten anglickej suchej. Už se těším až si víc jak těch tisíc hlášek, co jsou v knize, přečtu,“ usmál se majitel slavné hospody Kozlovna.