+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. října 2015 • 12:03

Proč je Berbrův „kat“ Vaňkát ve vazbě? Měl krýt gangstery

Autor: ,
Rozhodčí Zdeněk Vaňkát se dostal do vazby kvůli údajnému podílu na přípravách loupeže v domě politika Blažka
TOP VIDEA
MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému MOJE JEDENÁCTKA: Sestava z Prahy a Plzně. Tetour splnil přání Podanému
Turecká radost! Dixon rozhodl přípravu s Českem trojkou v poslední vteřině Turecká radost! Dixon rozhodl přípravu s Českem trojkou v poslední vteřině
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi fotbalové funkcionáře napojené na Romana Berbra, v minulosti působil jako asistent v první a druhé lize a patřil do vedení ústeckého fotbalového svazu. Zdeněk Vaňkát je však od dubna ve vazbě, patří mezi vyšetřované v případě balkánského gangu, který plánoval loupež v domě bývalého politika Rudolfa Blažka.Vaňkát, který pracoval v Praze jako řadový kriminalista, se podle informací MF Dnes podílel na krytí celé gangsterské akce. Tu nakonec policie loni v listopadu zhatila a její organizátory pozatýkala. Vaňkátova role? Podle vyšetřovatelů měl pomoci s monitorováním policejních vysílaček.

Tato aktivita nijak nesouvisela s jeho fotbalovou činností. Vaňkát však měl v zákulisí také kontroverzní pověst muže úzce napojeného na místopředsedu FAČR Romana Berbra, za několik skandálních výkonů v nižších soutěžích v roli hlavního arbitra si vysloužil přezdívky "Kat" a "Řezník“.

I přes jeho pobyt ve vazbě Vaňkátova stopa v českém fotbale nezmizela. Podle informací deníku Sport na něj měli ostatní rozhodčí uspořádat finanční sbírku patrně na Berbrovo přání.

„Nechtěl jsem o tom původně mluvit, protože Zdeněk Vaňkát je v současnosti v těžké životní situaci. Nicméně mohu potvrdit, že tato sbírka iniciovaná pravděpodobně panem Berbrem ve prospěch Zdeňka Vaňkáta opravdu proběhla. Vím, že se mu pak nesl zhruba čtvrtmilion v hotovosti,“ potvrdil bývalý ligový arbitr Libor Kovařík.

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze