+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
9. října 2015 • 12:03

Proč je Berbrův „kat“ Vaňkát ve vazbě? Měl krýt gangstery

Autor: ,
Rozhodčí Zdeněk Vaňkát se dostal do vazby kvůli údajnému podílu na přípravách loupeže v domě politika Blažka
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Teplice 3:0. Zářil dvougólový Václav Kadlec
Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer Laver Cup byl úspěšnou akcí, protože jej tenisté vzali vážně, říká Federer
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi fotbalové funkcionáře napojené na Romana Berbra, v minulosti působil jako asistent v první a druhé lize a patřil do vedení ústeckého fotbalového svazu. Zdeněk Vaňkát je však od dubna ve vazbě, patří mezi vyšetřované v případě balkánského gangu, který plánoval loupež v domě bývalého politika Rudolfa Blažka.Vaňkát, který pracoval v Praze jako řadový kriminalista, se podle informací MF Dnes podílel na krytí celé gangsterské akce. Tu nakonec policie loni v listopadu zhatila a její organizátory pozatýkala. Vaňkátova role? Podle vyšetřovatelů měl pomoci s monitorováním policejních vysílaček.

Tato aktivita nijak nesouvisela s jeho fotbalovou činností. Vaňkát však měl v zákulisí také kontroverzní pověst muže úzce napojeného na místopředsedu FAČR Romana Berbra, za několik skandálních výkonů v nižších soutěžích v roli hlavního arbitra si vysloužil přezdívky "Kat" a "Řezník“.

I přes jeho pobyt ve vazbě Vaňkátova stopa v českém fotbale nezmizela. Podle informací deníku Sport na něj měli ostatní rozhodčí uspořádat finanční sbírku patrně na Berbrovo přání.

„Nechtěl jsem o tom původně mluvit, protože Zdeněk Vaňkát je v současnosti v těžké životní situaci. Nicméně mohu potvrdit, že tato sbírka iniciovaná pravděpodobně panem Berbrem ve prospěch Zdeňka Vaňkáta opravdu proběhla. Vím, že se mu pak nesl zhruba čtvrtmilion v hotovosti,“ potvrdil bývalý ligový arbitr Libor Kovařík.

 

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze