16. září 2007 • 00:00

Mladá Boleslav - Most 1:1

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Fotbalisté Mladé Boleslavi, které poprvé vedl nový kouč Zdeněk Ščasný, v utkání 6. kola první ligy remizovali s Mostem 1:1.

Fotbalisté Mladé Boleslavi, které poprvé vedl nový kouč Zdeněk Ščasný, v utkání 6. kola první ligy remizovali s Mostem 1:1. Domácí od šesté minuty prohrávali po brance Pilaře, ve 31. minutě vyrovnal Rajnoch. Výsledek: FK Mladá Boleslav - FK SIAD Most 1:1 (1:1) Branky: 31. Rajnoch - 6. Pilař. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Matějovský, Hrdlička, Brunclík - Pilař, Škoda, Da Silva, Philipakos, Bogdanov, Prášil, Toleski. ČK: 90+1. Bogdanov. Diváci: 4720. Sestavy: Boleslav: Miller - Brunclík (80. Sedláček), Rolko, Kopic, Hrdlička - A. Mendy, Rajnoch, Matějovský, Poláček (57. Kalina) - Holub (61. Táborský), Kysela. Trenér: Ščasný. Most: Svoboda - Prášil, Hainault, Procházka, Škoda - Da Silva, Pilař, Schut, Trubila (42. Bogdanov) - Toleski (89. Webster), Oboya (78. Philipakos). Trenér: Žák.

Boleslav jen remizovala s Mostem Trenérovi Zdeňku Ščasnému nevyšla podle představ premiéra na lavičce fotbalistů Mladé Boleslavi. Středočeši dnes doma jen remizovali 1:1 s předposledním Mostem, když v duelu 6. kola nejvyšší soutěže museli dotahovat manko. Most, kde ještě v loňské sezoně Ščasný působil, vedl od šesté minuty po brance Pilaře, alespoň bod zajistil domácím ve 31. minutě Rajnoch. Hosté remízu udrželi, přestože závěr museli odehrát bez vyloučeného Bogdanova. Boleslavští tak mají před čtvrtečním zápasem prvního kola Poháru UEFA o čem přemýšlet, jedna výhra z šesti ligových zápasů není příliš povzbudivou bilancí. V Mladé Boleslavi se těšili, že nástup rázného kouče Ščasného, který se týmu ujal minulou středu, tápající mužstvo probere, ale v souboji s Mostem došlo k pravému opaku. Místo očekávaného náporu domácích začátek ovládli Severočeši: nejprve se jejich nejlepší střelec Toleski trefil po rychlém brejku jen z ofsajdu, ale v 6. minutě se k trestnému kopu postavil Pilař a svůj pokus z pravé strany zakroutil přesně za záda brankáře Millera. Mostecky středopolař tak mohl zažívat dokonalou satisfakci, protože během loňské sezony s ním Ščasný v Mostě přestal počítat a Pilař musel vzít zavděk angažmá ve druholigových Blšanech. Inkasovaný gól prohloubil trápení Středočechů, v jejich hře se dál kupily nepřesnosti, usměrnit ji nedokázal ani reprezentační středopolař Matějovský. Útočné výpady domácích postrádaly i patřičnou přímočarost a nejhorší obrana soutěže byla dlouho bez pořádné práce. Most pozorně bránil, ale v 31. minutě Boleslav přece jenom v jeho defenzivní hrázi našla volné okénko. Holub přesným centrem našel Rajnocha, který zblízka pohodlně vyrovnal. Pak se ještě domácí v čele se Ščasným hodně zlobili na asistenta Dobrovolného, jehož zdvižený praporek zastavil únik Holuba. Při nástupu do druhého poločasu se Most málem stejně jako v úvodu zápasu připravil šokující úder. V 52. minutě se míč v nepřehledné situaci odrazil ke kopačkám Toleského, ale makedonskému reprezentantovi pokazil radost z šesté letošní branky reflexivním zákrokem Miller. Rušno bylo i na druhé straně, když po akci střídajících žolíků Kaliny a Táborského druhý jmenovaný nebezpečně hlavičkoval do rukavic Svobody. Mladá Boleslav se ve druhé půli jen marně nadechovala k závěrečnému náporu, z nějž by vytěžila vítěznou branku. Čtvrt hodiny před koncem těsně přestřelil Kalina, po následném rohu prodloužil Rolko míč na Rajnocha, který rybičkou dotlačil míč mezi tyče, ale jeho euforii utlumil další zdvižený praporek asistenta Pelikána. Hosté měli v závěru i kus štěstí ve chvíli, kdy po hlavičce Táborského musel vykopávat míč před brankovou čárou stoper Hainault. Most se dostal pod tlak, čtyřminutové prodloužení navíc odehrál bez Bogdanova, který po druhé žluté kartě musel opustit hřiště. Brankář Svoboda se ale vyznamenal proti Sedláčkově hlavičce a Kysela těsně před koncem svůj únik pokazil. Nový kouč mladoboleslavských fotbalistů Zdeněk Ščasný připustil, že měl o své premiéře na lavičce středočeského klubu jiné představy. "Chtěli jsme doma vyhrát, což se nepovedlo. Chybí nám, abychom nějaký zápas dotáhli do vítězného konce. Plácání po zádech v kabině a nějaké laciné řeči nepomůžou, potřebujeme nějakou psychickou vzpruhu a nějaké třeba dva podařené zápasy," uvedl Ščasný po utkání. Když se ohlížel ze utkáním, viděl na výkonu Mladé Boleslavi několik nedostatků. "Nepovedly se nám vstup do první ani druhé půle. Prvních dvacet minut jsme tam pokaždé prohospodařili," litoval Ščasný, který by si přál vidět i vetší efektivitu. "Na druhý gól jsme měli šancí hodně, hlavně na konci, když jsme vystupňovali tlak. Na ten neuznaný gól Rajnocha se ještě musím podívat na videu, ale hráči říkali, že prý v ofsajdu nestál," dodal Ščasný. Vymlouvat se ale nechtěl. "Potřebovali bychom přenést dobré pasáže do celých zápasů. Až vyhrajeme zápas, začneme si i víc věřit," uvedl Ščasný, který doufá v herní zlepšení už ve čtvrtečním duelu Poháru UEFA proti Palermu. "To bude motivace sama o sobě," věřil Ščasný ve výkonnostní vzestup. Mostecký kouč Robert Žák si cenil toho, že jeho tým po remíze v Olomouci venku podruhé za sebou dokázal bodovat. "Hráčům musím poděkovat, protože odvedli zodpovědný výkon. Věděli jsme, že domácí jsou silní v kombinaci ve středu pole a také dlouhými míči na vysokého Rolka a snažili jsme se to eliminovat," řekl Žák. Potěšil ho skvělý nástup jeho mužstva, ovšem rychlý gól Pilaře jako by prý Mostu trochu uškodil. "Po brance jsme upustili od aktivity a přenechali iniciativu soupeři. Pak nás ale zase může mrzet tyč nastřelená na konci první půle. Ale podle průběhu druhého poločasu, kdy měli domácí několik šancí, jsem s bodem nakonec spokojen," poznamenal Žák.