+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
27. října 2015 • 18:00

Pomoc pro talenty. Na jihu Čech vznikne fotbalová akademie

Autor:
Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, jihočeský hejtman Jiří Zimola a předseda FAČR Miroslav Pelta podepsali memorandum o vzniku Fotbalové akademie Jihočeského kraje
TOP VIDEA
Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se! Šádek dostal od Bakoše větev na tanky Sparty a Slavie. Podívejte se!
Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport Škola značky Sharks! Dětem předával zkušenosti Thinus Delport
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jižní Čechy jsou momentálně bez prvoligového fotbalu. To se může v budoucnu změnit, dnes byl totiž na půdě Krajského úřadu Jihočeského kraje udělán významný krok k vylepšení úrovně fotbalu v kraji. Hejtman Jiří Zimola, primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda a předseda FAČR Miroslav Pelta podepsali memorandum o vzniku Fotbalové akademie Jihočeského kraje."Fotbalová asociace ČR spustila letos projekt fotbalových akademií, které mají zajistit odpovídající podmínky při péči o nejtalentovanější hráče v České republice. Jde o společný projekt s jednotlivými kraji ČR, jehož stabilitu a funkčnost má zajistit propojení FAČR, MŠMT, krajských a městských samospráv," vysvělil záměr předseda fotbalové asociace Miroslav Pelta.

"Tady jde o kraj, který toho v minulosti ve fotbale hodně znamenal, vychoval vynikající hráče, například Karla Poborského či Tomáše Sivoka, ale momentálně se mu tolik nedaří. Aby se zase situace a postavení zlepšily, k tomu může velmi pomoci i nově chystaná akademie," vysvětlil šéf českého fotbalu.

"Regionální fotbalové akademie pro věkové skupiny U14 a U15 poskytují svým hráčům komplexní péči v oblasti vzdělávání, zajištění stravovacího režimu, lékařské a preventivní medicínské péče při důrazu na všeobecný sportovní rozvoj jednotlivce a jeho fotbalový růst. První regionální akademie byla v září otevřena v Plzni, celkově se počítá se založením akademií ve většině krajů a Jižní Čechy budou patřit k průkopníkům," doplnil koordinátor prrojektu za fotbalovou asociaci Zdeněk Bursa.

Jihočeský hejtman Jiří Zimola tuto fotbalovou aktivitu uvítal a při podpisu společného memoranda řekl: "Sdružíme prostředky v nadačním fondu a jsme připraveni tomu pomoci se zabezpečením žáků. Pro nás to ale nekončí se zavěrem základní školní docházky, měli bychom pokračovat i na úrovni středních škol. Primárně to ale není jen o Dynamu, ale o celém jihočeském fotbalu."

Bude to úspěšná akademie, míní Poborský

Důležitou roli v projektu bude hrát pochopitelně i město. Primátor Jiří Svoboda zřízení akademie, která se naplno rozběhne od září přištího roku, také kvituje: "Hodnocení jihočeského fotbalu je objektivní a radost nám nedělá. Město vyčlení několik tříd a pro několik desítek dětí z celého kraje vytvoříme podmínky. Měl by to být začátek cesty, na jejímž konci by mělo třeba být postavení Dynama mezi elitou. Město jde cestou podpory mládeže a zřízení akademie je v souladu s našimi záměry."

Předseda krajského fotbalového svazu Jan Jílek doplnil: "Založením nadačního fondu jsme tady už dříve začali novou éru výchovy mládeže a vložili jsme koncepčně nemalé prostředky do aktivit spojených s výchovou mládeže, daří se nám nábory a běží tu projekt bezpečné branky, který více než osmdesáti klubům přinesl materiální zabezpečení na této úrovni. Zajištění fotbalové akademie bude dalším krokem a jistou nadstavbou, která bude naši snahu o podporu fotbalové mládeže určitým způsobem korunovat."

Výkonným ředitelem fotbalové nadace Jihočeského kraje se stane Karel Poborský. "Už několik měsíců na přípravě akademie pracujeme, máme na řadu otázek odpovědi a troufám si říci, že budeme provozovat úspešnou akademii," uvedl bývalý hráč Manchesteru United, Lazia Řím či Benfiky Lisabon.

V Českých Budějovicích by měla vzniknout mládežnická akademie, kterou povede Karel Poborský (vpravo)V Českých Budějovicích by měla vzniknout mládežnická akademie, kterou povede Karel Poborský (vpravo)

 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagram