Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
16. září 2007 • 00:00

Slavia: první ztráta!

Zápas vedoucího celku s druhým Baníkem skončil bezbrankovým smírem PRAHA - Přímá bitva o první příčku skončila smírem. Vedoucí Slavia uhrála s druhou Ostravou bezbrankovou remízu. Zápas nabídl dva rozdílné poločasy a i když nepadl gól, kvalitu měl. Pražané před středečním duelem Ligy mistrů se Steauou Bukurešť v lize poprvé ztratili body. První půle přinesla podivný fotbal. Ne nezajímavý, ovšem rozhodně ne špičkový. Jako by na oba týmy dolehla tíha důležitosti utkání. Čekal se však opak. Baník? To je neproduktivnější mužstvo ligy. Slavia? Ta s góly rovněž nemá problém a navíc se veze po postupu do Ligy mistrů na vlně psychické euforie. Jenže v první půli byla k vidění jediná střela na branku a to v podání Ostravanů! Jinak to byla spíš podívaná pro fotbalové odborníky a milovníky defenzivních systémů. Hrála se taktická bitva, nikdo nechtěl udělat chybu. Proč to všechno? Objektivní příčinou mohlo být hned několik změn v sestavách obou celků. Domácí nastoupili bez zraněných Švece, Jandy, Šmicra, Tavarese a nemocného Krajčíka. Ostravský kouč Karel Večeřa pak nemohl do sestavy zařadit Rajtorala, Řezníka a ani Svěrkoše. Na place se však od úvodního hvizdu objevil poprvé v sezoně juniorský vicemistr světa Mičola. Dres Slavie zase premiérově oblékl Daniel Pudil, jenž se do Prahy přesunul na hostování z Liberce. Tři soutěžní zápasy za vyloučení v Ostravě už si totiž odseděl. Druhá půle, to bylo něco jiného! A naznačily to hned úvodní minuty. Ve 47. pálil těsně vedle Vaniakovy tyče ostravský Marek, o minutu později se mezi zadáky hostů úspěšně probíjel Vlček. Brankáře Vaška však zblízka nepropálil. Oba poločasy byly jako den a noc! V tom druhém se hrálo nahoru dolů. V 61. minutě utekl ostravský dravec Zeher, šestý letošní ligový gól si však nepřipsal, poněvadž jeho ránu k tyči vystihl Vaniak. O chvíli později se před ostravským brankářem po standardní situaci zjevil Dřížďal, míč si však přehodil na druhou nohu a přišel o něj. V přetahované o gól přes řadu slibných situací neuspěl ani jeden z týmů. Oba si tak do tabulky připsaly jen po bodu. *** 6. kolo Gambrinus ligy 0 0 SLAVIA OSTRAVA b Vaniak 6 b Vašek 6 o Dřížďal 7 o Marek 7 o Suchý 6 o Cigánek 6 o Brabec 7 o Bystroň 6 o Hubáček 4 o Čoupek 6 z Kalivoda 6 z Mičola 5 z Volešák 5 z Metelka 5 z Belaid 5 z Otepka 6 z Pudil 5 z Tchuř 5 ú Vlček 6 ú Zeher 6 ú Gaúcho 4 ú Magera 6 Trenér: Jarolím Trenér: Večeřa FAKTA ZÁPASU Rozhodčí: Královec (delegát Červený udělil známku 7, Nedělní Sport známku 6) - Hojsík, Jiřík. ŽK: Brabec - Otepka. Střely na branku: 4:3. Rohy: 6:6. 6423 diváků. Úroveň utkání: 7. Střídání: 46. Šenkeřík (6) za Gaúcha, 69. Ivana za Volešáka, 75. Jablonský za Pudila - 86. Varadi za Mičolu a Tesařík za Tchuře. MUŽ ZÁPASU FRANTIŠEK DŘÍŽDAL byl tradičně spolehlivý v defenzivě, jako jeden z mála dokázal vytvořit přečíslení. I když občas něco pokazil, měl chuť hrát. Verdikt Aleše Rolla Slavia ******* Ostrava ******* Foto popis| TOMÁŠ JABLONSKÝ (vlevo), nastupující slávistická generace, v souboji s vicemistrem světa Tomášem Mičolou Foto autor| Foto Nedělení Sport: Pavel Mazáč