16. září 2007 • 00:00

Arsenal vyhrál derby

Rosický nahrál na gól Fabregasovi, Čecha v Chelsea těší jen nula LONDÝN/PRAHA - Zatímco v Arsenalu slaví i díky výkonu Tomáše Rosického vítězství (3:1) v tradičním severolondýnském derby s Tottenhamem, u rivalů v Chelsea moc důvodů k radosti nemají. "Blues" totiž pouze remizovali s Blackburnem (0:0) a ztratili v anglické Premier League body už podruhé v řadě. Arsenal přitom nezačal vůbec dobře. Inkasoval už v 15. minutě, když skóroval z volného přímého kopu talentovaný velšský obránce Gareth Bale. Až dvacet minut po půli centroval Fabregas na Adebayora, který přesnou hlavičkou vyrovnal. V 80. minutě potom španělský mladík po Rosického nahrávce napřáhl z pětadvaceti metrů a poslal svůj tým do vedení. Na konečných 3:1 potom upravil v nastaveném čase svým druhým gólem v zápase Adebayor. Fanoušci Kanonýrů jsou po úvodu sezony v euforii, Arsenal drží první místo v tabulce a jejich modla Fabregas se trefil už potřetí v řadě. "Po tom, co jsme ztratili Henryho, nám dobrý ligový start hodně zvedl sebevědomí. Na Thierryho samozřejmě nikdy nezapomeneme, ale náš tým nyní vyloženě rozkvétá," nešetřil po zápase chválou trenér Arsenalu Arsene Wenger. O euforii se ale rozhodně nedá mluvit v Chelsea, jejíž fotbalisté utrpěli i s Petrem Čechem v základní sestavě druhou bodovou ztrátu za sebou. V domácím prostředí na Stamford Bridge nedokázali bez chybějících opor Drogby a Lamparda porazit precizně bránící Blackburn. Hosté ale udrželi čisté konto nejen díky kvalitnímu výkonu brankáře Friedela. Svou roli sehráli i rozhodčí, kteří kvůli ofsajdu neuznali regulérní branku útočníka Kaloua. Chelsea tak ztrácí na Arsenal 3 body a v tabulce je čtvrtá. Foto popis| FABREGAS (vlevo) a Adebayor, střelci Arsenalu v londýnském derby - jejich tři branky otočily skóre na hřišti Tottenhamu a Kanonýři tak nakonec slavili výhru 3:1 Foto autor| Foto: Reuters