Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2007 • 00:00

Zlámal hrdinou

Liberec přerušil sérii porážek, ale stále nevyhrál PRAHA - Liberec na Žižkově utnul sérii tří porážek v řadě, ale na první výhru v novém ligovém ročníku opět nedosáhl. Domácí, kteří mohli po úvodní dvacetiminutovce klidně vést i 3:0, naopak i nadále čekají na první triumf sezony na vlastním trávníku. Hrdinou utkání byl liberecký gólman Zlámal. První poločas rozhodně nenudil. Naopak, hlavně Žižkovští se před zraky mnoha známých trenérů v hledišti (namátkou sparťanský Bílek, jablonecký Kozel, olomoucký Pulpit, plzeňský Levý či kouč Lavička, působící momentálně u české "jedenadvacítky") snažili o ofenzivní hru se spoustou pohybu a napadání. Liberec naopak chvílemi nevěděl, kde mu hlava stojí. Ve 4. minutě pálili Švancara do Zlámala a Kušnír do tyče, už o dvě minuty později vyrazil Zlámal hlavičku Novotného na roh. Týž hráč měl vyloženou šanci také ve 12. minutě, ale opět hlavou mířil jen do gólmana. Ve 14. minutě zhatil Zlámal velkou šanci Švancary, který hrozil průnikem i o čtyři minuty později. "Nedokázali jsme udržet míč a soupeř nás zaslouženě přehrával," hodnotil posléze divoký úvod dopoledního mače liberecký trenér Michal Zach. Jenže aniž by to kdokoliv čekal, uhodilo na druhé straně. Ve 21. minutě napřáhnul Bílek ze dvaceti metrů, jeho ránu tečoval domácí Moughfire a míč doplachtil za Bartalského záda. Vzápětí byl ve velké šanci i Hochmeister, ale minul. Poté se opět probudila Viktoria a zaslouženě vyrovnala. Po křídle vyrazil na zteč Švancara, centrem našel kapitána Straceného a ten se z voleje nemýlil. Druhá půle už nebyla tak fotbalová, ale nabídla o to více bojovnosti. Hned třikrát se v ní dostal do velké šance Nezmar, ale dvakrát ho vychytal Bartalský a jednou mířil liberecký útočník hlavou nad. Góly už nepřinesly ani dva průniky Švancary, který se poté neúspěšně dožadoval penalty. Ani střely Papouška, Frejlacha a zejména Kušníra, jehož skákavý projektil opět orazítkoval tyč a při následné dorážce neuspěl agilní Švancara. "Jsme v situaci, kdy potřebujeme každý bod. Bodovat jsme tu proto chtěli a jsem rád, že se nám to povedlo. Doufám, že nám to psychicky pomůže v dalších zápasech," poznamenal po závěrečném hvizdu liberecký Michal Zach a dodal: "Děkuji hráčům, že tuto nelehkou situaci zvládli." Trenéra Žižkova Stanislava Grigu další nevýhra v domácím prostředí zamrzela. "Jsou to ztracené dva body. Na druhou stranu jsem ale spokojen s výkonem. V první půli jsme byli jednoznačně lepší, jenže jsme neproměňovali šance. A za to se platí," posteskl si a zakončil: "Jsem také rád, že jsme tak kvalitního soupeře, jakým Liberec určitě je, nepouštěli do šancí a naopak jsme jich měli víc než on. Na hráčích bylo vidět, že jdou za výhrou." *** FAKTA ZÁPASU Branky: 29. Stracený - 21. Bílek. Rozhodčí: Racek - Wilczek, Pospíšil. ŽK: Kušnír - Papoušek. Střely na branku: 9:6. Rohy: 6:5. 4232 diváků. Střídání: 76. Bažík za Novotného, 83. Kalod za Straceného - 77. Frejlach za Hudsona, 86. Jonáš za Hochmeistera, 90. Dort za Krátkého. MUŽ ZÁPASU ZDENĚK ZLÁMAL zachránil Liberec před další porážkou. Plné ruce práce měl hlavně v prvních minutách utkání, kdy chytil minimálně dva góly. Nešťastný z něj byl zejména útočník Švancara. VERDIKT JAROSLAVA ŠAFRÁNKA Žižkov ****** Liberec ****** 6. kolo Gambrinus ligy ŽIŽKOV 1 LIBEREC 1 Poločas 1:1 ŽIŽKOV b Bartalský o Kučera o Kropík o Besta o Moughfire z Stracený z Novotný z Procházka z Kušnír ú Bukač ú Švancara Trenér: Griga LIBEREC b Zlámal 7 o Krátký 5 o Šinglár 5 o Košťál 5 o Liška 4 z Hudson 6 z Bílek 6 z Hochmeister 5 z Papoušek 5 ú Hodúr 4 ú Nezmar 6 Trenér: Zach Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší