17. září 2007 • 00:00

události víkendu

JUVENTUS PŘIŠEL O VEDENÍ. Poprvé po 30 zápasech - včetně účinkování ve II. lize v minulé sezoně - prohrál Juventus Turín na domácím hřišti a hned přišel o první místo v tabulce italské Serie A. Postaral se o to tým Udine, v jehož sestavě nechyběl Tomáš Zápotočný. Zápas rozhodl ve 47. minutě Di Natale, který skóroval hlavou do prázdné branky. Velkou šanci vyrovnat měl po hodině hry Pavel Nedvěd, ale neuspěl. Smolařem zápasu byl jeho spoluhráč Del Piero, jenž celkem třikrát trefil brankovou konstrukci. KANONÁDA LYONU. Čistý hattrick Karima Benzemy pomohl Lyonu k jasné výhře 5:1 na hřišti Met ve francouzské lize. Benzema všechny své trefy nastřádal během první půle a dal tak Lyonu klid do druhého dějství, ve kterém úřadující mistr náskok ještě navýšil. Lyon, za který tentokrát nenastoupil útočník Milan Baroš, se díky zisku tří bodů dostal již na druhé místo tabulky o bod za vedoucím Nancy. MOURINHO CHCE OMLUVU. Trenér Chelsea Jose Mourinho chce, aby se mu sudí omluvil za neuznaný gól ze zápasu s Blackburnem (0:0). Asistent Peter Kirkup londýnskému klubu neuznal podle všeho regulérní gól Salomona Kaloua kvůli ofsajdu. "Nechápu to. Nebylo by na škodu, kdyby se sudí uráčil rozhodnutí vysvětlit," řekl portugalský trenér stanici BBC. "Taky jsem mu řekl, že budu čekat na telefonu jeho omluvu. Dali jsme nádherný gól a jen on nás o něj připravil," dodal Mourinho.