Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2007 • 00:00

Jen utrpení na druhou

Ve velmi špatném utkání hrál v Chance Areně Jablonec s Bohemians 1905 bez branek JABLONEC - Bohemians 1905 vybojovali v šestém kole Gambrinus ligy bod na hřišti Jablonce. Nejlepším momentem zápasu byl zřejmě závěrečný hvizd sudího Kovaříka, kterým poslal hráče do kabin a diváky domů. Klokani byli přece jen o fous lepší. To znamená, že zkazili o něco méně přihrávek, lépe se pohybovali a vypadali urputnější. Brance Michala Špita byli ale nebezpeční asi jako kotě řvoucímu lvovi. "Bohužel s koncovkou máme problémy," připustil Václav Hradecký, oficiálně uváděný jako trenér Bohemians 1905. Domácí představení bylo zoufalé. Jablonečtí hráči měli problém s elementárními herními činnostmi, natož aby po nich někdo chtěl třeba kloudnou přihrávku. Šanci připomínala jen hlavička Zábojníka, po níž se míč v poslední minutě prvního poločasu otřel o břevno. Nejvíce aktivity projevili ve chvíli, kdy se snažili po Markově střetu s Rilkem na rozhodčím Kovaříkovi vyškemrat penaltu. Výsledek? Svátek si vysloužil žlutou kartu. "Byla jasná," tvrdil vehementně se rozčilující Svátek. Možná, že je příliš ovlivnilo brzké střídání Milana Fukala. Ten opustil hřiště po dvaceti minutách. "Měl problémy s orientací a špatně viděl na jedno oko," vysvětlil odchod klíčového obránce domácí trenér Luboš Kozel. Ten se na své hráče velice zlobil. "Asi to bude chtít zásadnější řez," zamyslel se na tiskové konferenci Kozel, který byl přesvědčen, že se s příchodem Svátka hra Jablonce zlepšila. V kabině hráčům vytkl chyby. "Ale přišlo mi to, jako bychom udělali všechno úplně obráceně. Nic jsme si z toho nedokázali vzít," říkal zklamaně domácí záložník Baranek. Jablonec se pokusil o jakýsi tlak v závěru, ale proti zformované obraně se neprosadil. Výsledkem byly jen dva rohy, vyřešené špatnými centry. *** FAKTA ZÁPASU Rozhodčí: Kovařík - Gallo, Vysloužil. ŽK: Baranek, Krejčí, Svátek - Škoda, Rada. Střely na branku: 3:4. Rohy: 5:4. 5180 diváků. Střídání: 20. Krejčí (4) za Fukala, 46. Svátek (4) za Loučku, 75. Valenta za Baranka - 64. Ordoš za Škodu, 77. Bartek za Moravce, 80. Kotyza za Polodnu. MUŽ ZÁPASU MICHAL ŠPIT se o výsledek zasloužil tím, že mezi tyče nepropustil ani jednu propagační střelu hostů. A připsal si o jeden zásah víc než jeho protějšek Sňozík. VERDIKT HORSTA STRNADA Jablonec *** Bohemians **** 6. kolo Gambrinus ligy JABLONEC 0 BOHEMIANS 1905 0 SPARTA b Špit 5 o Fukal 4 o Zábojník 4 o Homola 4 o Hamouz 4 z Baranek 3 z Vácha 5 z Klapka 3 z Loučka 2 ú Rilke 2 ú Zelenka 2 Trenér: Kozel LIBEREC b Sňozík 5 o Marek 4 o Rada 4 o Lukáš 4 o Šmarda 5 z Moravec 4 z Adam 4 z Slezák 5 z Kunášek 5 ú Škoda 2 ú Polodna 2 Trenér: Busta Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší