Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2007 • 00:00

Straka zažil šokující debakl

KLADNO 5 Č. BUDĚJOVICE 1 KLADNO - Tak tohle se vůbec nečekalo! České Budějovice ve druhém zápase pod koučem Strakou dostaly "bůra" na hřišti Kladna, které tak dalo stejně gólů jako v předchozích pěti kolech. "Je to ř asko, rozstříleli nás na cucky," kroutil hlavou gólman Pavel Kučera, který sám sebe označil za smutného hrdinu zápasu. Spoustu dalších šancí domácích totiž zneškodnil... "Mohli jsme dostat snad patnáct gólů, hořela nám celá obranná fáze," podotkl výstižně. Podle předpokladů to mělo být vyrovnané utkání s minimem střel, ale všechno bylo jinak. Začalo to už ve třetí minutě, kdy dal Gecov po rohu svůj první ligový gól. Kučera pak vyrazil přímý kop Čápa i dorážku Farbáka, volej Dočkala i střelu Jeslínka, Zachariášův pokus chytil a Jeslínek zakončil rychlý protiútok ranou vedle. Poté už tlak domácích vyústil v další branky. Ve třicáté minutě prošel Cigánek od postranní čáry k šestnáctce a jeho měkký centr poslal hlavou k bližší tyči Zachariáš. Také první trefa v lize... Pouze o čtyři minuty později našel Gecov dlouhým pasem Jeslínka, který prostřelil bezmocného Kučeru potřetí. "Věděli jsme, že mají pomalejší obránce," usmíval se kladenský kanonýr. V poločase hosté dvakrát vystřídali a v úvodu druhé půle nastřelili tyč. V 56. minutě dokonce Radzinevičius hlavou po rohu Vozábala snížil. Kladenský trenér Jaroslav Šilhavý to komentoval slovy: "Trošku nám zatrnulo, ale naštěstí jsme dali další gól." Jeho autorem byl znovu Jeslínek. A po třetí asistenci Cigánka dal svůj premiérový ligový gól ještě Vršajevič. Pro Kladno je výsledek 5:1 nejvyšší ligovou výhrou. Budějovice porazilo i ve třetím vzájemném duelu v nejvyšší soutěži. "Ta noční můra tu asi je," připustil trenér Jihočechů František Straka. FAKTA ZÁPASU Branky: 34. a 63. Jeslínek, 3. Gecov, 30. Zachariáš, 82. Vršajevič - 56. Radzinevičius. Rozhodčí: Franěk - Filípek, Ubias. ŽK: Jeslínek - Žižka, Plocek, Homoláč. Střely na branku: 13:3. Rohy: 6:3. 1870 diváků. Střídání: 57. Kúdela (6) za Gecova, 76. Zoubele za Jeslínka, 80. Vršajevič za Zachariáše - 46. Stráský (3) za Adamce a Jungr (3) za Hunala, 69. Bíro za Plichtu. MUŽ ZÁPASU JIŘÍ JESLÍNEK se zřejmě řídí heslem: "Když už, tak už!" Svůj třetí a čtvrtý gól v lize dal stejně jako proti Žižkovu jednomu soupeři. VERDIKT JAKUBA HOLÉHO Kladno ****** České Budějovice *** 6. kolo Gambrinus ligy Poločas 3:0 KLADNO b Kostolanský 5 o Hoffmann 6 o Farbák 6 o Killar 6 o Čáp 7 z Szabo 6 z Gecov 7 z Dočkal 6 z Cigánek 8 ú Jeslínek 8 ú Zachariáš 7 Trenér: Šilhavý ČESKÉ BUDĚJOVICE b Kučera 6 o Plocek 3 o Hunal 2 o Horejš 3 o Žižka 3 z Plichta 3 z Vozábal 4 z Homoláč 3 z Adamec 3 z Černý 4 ú Radzinevičius 6 Trenér: Straka Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší