+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
12. listopadu 2015 • 10:34

Nový šéf fotbalu? FIFA schválila pět kandidátů, zatím chybí Platini

Autor: ,
Šéf UEFA Michel Platini, který má momentálně zastavené všechny funkce
TOP VIDEA
Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy Bořil po vypadnutí z LM: Zdržování APOELu? Měl jsem nervy
Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky Ve vyložených situacích nejsme schopni dát gól, smutnil Jandač po prohře se Slováky
VŠECHNA VIDEA ZDE

O funkci předsedy Mezinárodní fotbalové federace může usilovat pět uchazečů. FIFA dnes oznámila, že schválenými kandidáty jsou jordánský princ Alí bin Husajn, Jerome Champagne, Gianni Infantino, Salmán bin Ibráhím Chalífa a Tokyo Sexwale. Po prověrce etickou komisí ze seznamu vypadl šéf liberijského fotbalu Musa Bility.O tom, zda bude moci kandidovat Michel Platini, se rozhodne, až předsedovi UEFA skončí v lednu devadesátidenní pozastavení činnosti ve fotbale. Nástupce Seppa Blattera se bude volit 26. února.

Proč nebude k volbám připuštěn Bility, FIFA neuvedla s odkazem na ochranu osobnosti. Osmačtyřicetiletý Liberijec se může proti vyřazení ze seznamu kandidátů odvolat ke sportovní arbitráži v Lausanne.

Na seznamu chybí i Platini, který byl dlouho považován za hlavního adepta na post prvního muže světového fotbalu. Poslední týdny však jeho pozicí notně otřásly. Šéf UEFA byl v říjnu postaven mimo svou funkci kvůli vyšetřování podezřelé platby ve výši dvou milionů švýcarských franků, kterou dostal v roce 2011 za práci v roli Blatterova poradce.

Pozastavený výkon funkce má také Blatter, který řídil FIFA od roku 1998. Devětasedmdesátiletý Švýcar je vyšetřován nejen kvůli podezřelé platbě Platinimu, ale také pro podezření ze zpronevěry a zneužití pravomoci. Letos v květnu byl sice znovuzvolen předsedou, ale o pár dnů později dal funkci k dispozici kvůli rozsáhlému korupčnímu skandálu představitelů FIFA.

Témata:  volby, FIFA, Sport, fotbal, platini
 

Dejte nám like a sledujte nás!

.
instagramKlasická verze
Mobilní verze