17. září 2007 • 00:00

Ščasný šťastně nezačal

Ani nový kouč herní projev Boleslavi neproměnil, Středočeši před Palermem jen remizovali ML. BOLESLAV 1 MOST 1 MLADÁ BOLESLAV - Ani po příchodu nového trenéra Zdeňka Ščasného Mladá Boleslav neožila a dál pokračuje v matných výkonech. Včera Středočeši na domácí půdě pouze remizovali s Mostem 1:1. Před čtvrtečním duelem Poháru UEFA s Palermem tak v týmu optimální pohoda není. "Ten zápas jsme chtěli jednoznačně vyhrát. Potřebujeme vítězství, aby hráči nabrali sebevědomí. To je náš hlavní problém," posteskl si boleslavský kouč, jenž při jarním vzájemném zápasu obou týmů seděl ještě na lavičce včerejšího protivníka Středočechů. Most zase trápí něco jiného. Ve čtyřech z prvních pěti utkání sezony byl týmem, který v zápase otevřel skóre. Ani jednou však vedení neudržel a svěřenci trenéra Roberta Žáka nakonec odcházeli poraženi. Podobně tomu bylo i včera. O tradiční úvodní mosteckou trefu se tentokrát postaral záložník Pilař. Po faulu na Da Silvu rozehrávali hosté na pravé straně pokutového území přímý volný kop a Pilař míč načechral tak, až k překvapení všech proplul celým vápnem a zastavil se až v bráně. Domácí se trápili a hrozili jen po standardkách. Ve 31. minutě byli odměněni. Holub nacentroval do pokutového území, tam si do voleného prostoru naběhl ze zálohy Rajnoch a pohodlně míč napálil do branky. Závěr půle však Boleslavské znovu vystrašil, když Pilař nastřelil tyč. Ve druhé půli se herní projev domácích nijak nevylepšil. Blízko gólu měl naopak mostecký kanonýr Toleski. Brankář Miller však jeho ránu zneškodnil. V závěru střetnutí se Boleslavští dostali do tlaku. V 77. minutě už domácí po spolupráci Rolka s hlavičkujícím Rajnochem slavili, sudí však pro ofsajd gól neuznal. "Hráči mi říkali, že to ofsajd nebyl," uvedl Ščasný. Sedláčkovu hlavičku v nastavení pak bravurně vyškrábl mostecký brankář Svoboda. "S bodem jsme spokojeni. Ve druhé půli byla Boleslav aktivnější. Hráčům musím poděkovat," uzavřel Robert Žák, kouč hostí. *** FAKTA ZÁPASU Branky: 31. Rajnoch - 6. Pilař. Rozhodčí: Jílek - Pelikán, Dobrovolný. ŽK: Hrdlička, Matějovský, Brunclík - Pilař, Škoda, Da Silva, Philipakos, Bohdanov, Prášil, Toleski. ČK: 90(+1). Bogdanov. Střely na branku: 4:2. Rohy: 6:3. 4920 diváků. Střídání: 57. Kalina (5) za Poláčka, 61. Táborský za Holuba, 80. Sedláček za Brunclíka - 42. Bohdanov (5) za Trubilu, 78. Philipakos za Oboyu. MUŽ ZÁPASU TOMÁŠ PILAŘ se postaral o chytrý první gól zápasu. Jeho centrovaný oblouček z přímého kopu Boleslav zaskočil. VERDIKT ALEŠE ROLLA Ml. Boleslav ****** Most ****** 6. kolo Gambrinus ligy Poločas 1:1 ML. BOLESLAV b Miller 4 o Brunclík 4 o Rolko 5 o Kopic 6 o Hrdlička 5 z A. Mendy 6 z Matějovský 6 z Rajnoch 5 z Poláček 4 ú Kysela 4 ú Holub 4 Trenér: Ščasný MOST b Svoboda 7 o Prášil 5 o Procházka 6 o Hainault 5 o Škoda 5 z Da Silva 6 z Schut 5 z Pilař 6 z Trubila 4 ú Oboya 3 ú Toleski 5 Trenér: Žák Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší