Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
17. září 2007 • 00:00

Poslouchejte, jak Uličný řve

OLOMOUC - Poločasová přestávka. Z kabiny Brna je slyšet z úst trenéra Petra Uličného hromobití. Řev podvedeného kouče, jehož hráči sice neprohrávají, ale hrají slabě. "Poslouchejte, to jste ještě neslyšeli. A to u nás John trénoval tři a půl roku," nabádá kolemstojící jeden z pořadatelů. "Trenér na nás křičel. Tak rozčíleného jsme ho ještě neviděli," potvrdil bouřku v kabině v půlce zápasu kapitán brněnského týmu Jan Trousil. "Musel jsem křičet. Olomouc hrála výborně a my jsme se jen dívali, jak vyhrává osobní souboje, jak je u míče pokaždé dříve, jak nás smířené s neblahým osudem drží v pasti," vysvětlil po zápase důvody svého křiku Petr Uličný. Bylo to výstižné hodnocení první půle. Hanáci mohli dát Brňákům více než jeden gól, byli jasně lepší. Uličného kravál měl na hráče pozitivní účinek. Hosté se hodně zlepšili v pohybu i v agresivitě. Také jim začaly vycházet kombinace. Od porážky ale Brno zachránil jeho brankář Lejsal. Hlavně v 84. minutě, když pardálím skokem k levé tyči vyrazil výbornou střelu Hubníka. "Tušil jsem střelu na levou ruku a šel po ní. Předtucha se vyplnila. Jen díky ní jsem balon stihnul vyrazit," popsal důležitý moment ze závěru utkání Martin Lejsal. "Jsem na hráče hodně přísný, ale tentokrát je mi jich líto," řekl po utkání domácí kouč Martin Pulpit. Kvůli Melinhovi, který byl po čtyřech kolech znovu zařazený do základní sestavy, změnil trenér svůj obvyklý herní styl ze 4 - 3 - 3 na 4 - 4 - 2. Vyplatilo se to, v poslední době poněkud náladový Brazilec tentokrát odvedl dobrou práci. "Dneska hrál Meli opravdu dobře. A nejen v útočné, ale i v obranné fázi hry. Viděli jste sami, jak jezdil po zadku. Kvalitní prací na tréninku si místo v týmu zasloužil. Tak zněla naše domluva a já ji dodržel," uvedl Pulpit. Nejlepším hráčem zápasu byl však Hartig, který platil svojí agresivitou. Vstřelil krásný gól, když mu míč poslal českou uličkou právě Melinho. *** FAKTA ZÁPASU Branky: 26. Hartig - 45(+1). Trousil. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Kordula. ŽK: Janotka, Rossi, Schulmeister, Bajer - Trousil, Siegl, Kubáň. Střely na branku: 6:5. Rohy: 6:6. 4965 diváků. Střídání: 67. Bajer za Kazára, 75. Schulmeister za Hartiga - 46. Besta (5) za Wagnera, 74. Došek za Pacandu, 82. Okleštěk za Střeštíka. MUŽ ZÁPASU Lukáš Hartig bojoval jako lev, vynikal nad všemi a vstřelil krásný gól. Zcela vyčerpaný byl střídán v 75. minutě a fanoušci i po utkání skandovali jeho jméno. VERDIKT VLADIMÍRA KOLÁŘE Olomouc ****** Brno ***** 6. kolo Gambrinus ligy OLOMOUC 1 BRNO 1 Poločas 1:1 OLOMOUC b Drobisz 4 o Jindřišek 4 o Šuškavčevič 6 o Hudec 5 o Randa 5 z Janotka 5 z Rossi 6 z Melinho 6 z Kazár 6 ú Hubník 5 ú Hartig 7 Trenér: Pulpit BRNO b Lejsal 7 o Kubáň 4 o Trousil 6 o Pavlík 6 o Siegl 5 z Kalouda 4 z Holek 6 z Polách 5 z Střeštík 5 ú Pacanda 4 ú Wagner 3 Trenér: Uličný Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší