+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
14. listopadu 2015 • 00:30

Výbuchy při zápase v Paříži! Diváci museli na hřiště, mrtví i u stadionu

Autor: , ,
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného LIGA NARUBY: Lafatovo fair play, naštvaný Wágner a omluva od Podaného
Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů Kubánci přejeli Evropu! Lucerna zažila při galavečeru boxerskou bitvu kontinentů
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vlna teroru v Paříži se vážně dotkla i fotbalového zápasu mezi Francií a Německem. Francouzského prezidenta Françoise Hollanda evakuovala ochranka ze stadionu Stade de France po sérii výbuchů. Vystrašení lidé po konci zápasu sestoupili po pokynu pořadelů na hřiště jednoho z největších evropských stadionů, jejich odchod pryč pak proběhl v klidu. Podle prezidenta Francouzské fotbalové federace Noëla Le Graëta zemřeli u stadionu tři lidé.Jak ukazují záběry z televizního přenosu, exploze byla ještě během zápasu jasně slyšet. Přesto se utkání, ve kterém pořadatelská země EURO 2016 zvítězila 2:0, dohrálo až do konce. Po něm museli diváci vstoupit na hřiště a počkat na další pokyny, než mohli začít stadion opouštět.

Opatrnost byla na místě. Jak uvedl pro deník L´Equipe šéf francouzského fotbalu Noël Le Graët, tři lidé po explozích a sebevražených útocích u stadionu zemřeli, další byli zraněni při explozích u jednoho z vchodů.

Celkové informace o obětech a zraněných se různí. Podle posledních informací zemřelo 126 lidí. Asi stovka lidí byla zadržována jako rukojmí v koncertní síni v centru francouzské metropole.

Fanoušci po sérii výbuchů v okolí stadionu obsadili hřiště
Fanoušci po sérii výbuchů v okolí stadionu obsadili hřiště

VIDEO | Výbuchy byly jasně slyšet v závěru zápasu Francie - Německo

 

 

 Klasická verze
Mobilní verze