Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
18. září 2007 • 00:00

Ruka zachránila Plzeň

Zlín sahal po dalším vítězství venku, ale nakonec bral zasloužený bod PLZEŇ 1 ZLÍN 1 PLZEŇ - Zlínští se po vítězství v Liberci dočkali dalšího bodového zisku ze soupeřova trávníku, když ve svižné dohrávce 6. kola Gambrinus ligy remizovali s plzeňskou Viktorií. I tentokrát celek kouče Hoftycha brzy vedl, ale o triumf ho okradla smolná ruka Vidličky v pokutovém území, po které se kopala penalta. Fillo se z ní nemýlil... Domácí se do svého soupeře zakousli od úvodních vteřin utkání a už ve druhé minutě byli blízko gólu - ke střele se po dlouhém autu natlačil Fillo (na jeho výkon se přijeli podívat skauti z Norska, kteří ho chtějí na přestup už v zimě a údajně nabízejí částku 2,5 milionu eur), ale jeho ránu zblokovala obrana na roh. O dvanáct minut později paradoxně udeřilo na druhé straně. Rychlonohý Žůrek převzal zleva přesnou přihrávku, těsně za hranicí pokutového území vypálil a míč se po teči domácího Zakopala ocitl za zády překvapeného gólmana Daňka - 0:1. "Ten gól nás srazil do kolen, ale naštěstí jsme se rychle oklepali a vyrovnali," poznamenal k tomu po zápase domácí Martin Fillo a plzeňský kouč Stanislav Levý dodal: "Začalo to pro nás nejhůř, jak mohlo." Vzápětí měl Zlín další příležitost. Do vápna centroval Žůrek, ale viktoriáni si včas poradili a odvrátili míč do bezpečí. A pak už přišly jejich chvíle. Nejprve ve 26. minutě Šíma vyslal přihrávku do vápna, Krbeček obešel Zbožínka, ale na brankáře Baránka ještě nevyzrál. To hlavní přišlo za další tři minuty - po závaru v pokutovém území hostí zahrál Vidlička rukou a sudí Matějek nekompromisně ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Fillo a s přehledem pálil nalevo k tyči, zatímco gólman Baránek risknul přesně opačnou stranu - 1:1. Ve druhé půli domácí ještě přidali na obrátkách s jasnou snahou převážit vedení na svou stranu, ale šance Krbečka, Filla a především Šímy, kterého v 53. minutě ve vyložené šanci bravurně vychytal Baránek, góly nepřinesly. Nedařilo se ani hostům, kteří dvakrát nebezpečně zahrozili Šmahajem, ale agresivní záložník v obou případech mířil mimo bránu. Neujala se ani dalekonosná bomba Zapletala v 71. minutě, jež jen těsně minula Daňkovu pravou tyč, ani další z průniků Žůrka, a tak se nakonec body po zásluze dělily. "Až do poslední chvíle jsem věřil, že se nám nakonec podaří vyhrát. Mužstvo ale chtělo asi až moc a v závěru utkání jsme na mé gusto až příliš otevírali obranu," hodnotil výslednou plichtu kouč Stanislav Levý. Jeho zlínský protějšek Pavel Hoftych podotkl: "V některých momentech jsme zbytečně vymýšleli složité kombinace. Je škoda, že se nám nepodařilo udržet vedení. V závěru už to bylo nahoru dolů a my klidně mohli i vyhrát." *** tabulka 1. Slavia 6 5 1 0 9:3 16 (+7) 2. Teplice 5 5 0 0 10:3 15 (+6) 3. Ostrava 6 4 2 0 14:5 14 (+5) 4. Sparta 6 4 1 1 9:4 13 (+4) 5. Zlín 6 2 3 1 6:5 9 (+3) 6. Plzeň 6 2 3 1 5:4 9 (0) 7. Kladno 6 2 1 3 10:10 7 (-5) 8. Ml. Boleslav 6 1 3 2 6:7 6 (-3) 9. Jablonec 6 1 3 2 3:4 6 (-6) 10. Olomouc 6 1 3 2 4:6 6 (-3) 11. Brno 5 1 2 2 5:6 5 (-1) 12. Žižkov 6 1 2 3 10:14 5 (-4) 13. Bohemians 1905 6 0 4 2 2:6 4 (-5) 14. Č. Budějovice 6 1 1 4 6:11 4 (-5) 15. Most 6 0 3 3 10:15 3 (-6) 16. Liberec 6 0 2 4 2:8 2 (-4) 6. kolo Gambrinus ligy 1 Poločas 1:1 PLZEŇ ZLÍN b Daněk 6 b Baránek 6 o Malcharek 5 o Vidlička 4 o Zakopal 6 o Kroča 5 o Müller 5 o Zbožínek 6 o Smola 5 o Penner 6 z Fillo 7 z Šmahaj 6 z Jarolím 6 z Vrtělka 5 z Trapp 5 z Opiela 5 z Šíma 6 z Zapletal 6 ú Krbeček 4 ú Žůrek 7 ú Smejkal 5 ú Malár 5 Trenér: Levý Trenér: Hoftych Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 30. Fillo z pen. - 14. Žůrek. Rozhodčí: Matějek (od delegáta Maurera obdržel známku 8, od Sportu 7) - Slavík, Večeřa. ŽK: Zakopal, Fillo - Vidlička. Střely na branku: 6:3. Rohy: 7:5. 3125 diváků. Poločas 1:1. Úroveň zápasu 6. Střídání: 62. Brožík za Krbečka, 74. Psohlavec za Jarolíma, 86. Rada za Müllera - 81. Konečník za Opielu, 84. Zúbek za Zapletala, 90. Pazdera za Malára. MUŽ ZÁPASU LIBOR ŽŮREK se začíná Zlínu pořádně vyplácet. Vstřelil gól, motal hlavu soupeřově obraně a vůbec hýřil velkou aktivitou. Ještě o trochu zpřesnit koncovku... VERDIKT JAROSLAVA ŠAFRÁNKA Plzeň ****** Zlín ******