19. září 2007 • 00:00

Bílý balet s hvězdnými kanonýry utančil Brémy

MADRID/PRAHA - Madridská esa Raúl - Van Nistelrooij smetla svými góly naděje Brém na bodový zisk v premiérové bitvě skupiny C Ligy mistrů na hřišti Realu Madrid. Němci sice statečně vzdorovali, ale nakonec Bílý balet německého soka utančil a těší se z těsné výhry 2:1. Oťukávání skončilo na trávníku stadionu San Bernabeu v Madridu po čtvrthodině. Obranu Brém totiž zaskočil nizozemský snajpr Van Nistelrooij. Zaběhl si na místo levého křídla a poslal před branku střílený centr. Obránci Brém sice měli v pokutovém území převahu, jenže míč směřující mezi stopery nakonec usměrnil do sítě domácí kapitán Raúl Gonzáles. Ten zaznamenal při svém 109. startu v Lize mistrů už svůj 57. gól v této prestižní soutěži. Radost Bílého baletu vydržela jen pár desítek vteřin. Kdo totiž čekal, že se oslabené Brémy s poslepovanou obranou sesypou, byl na omylu. Důkazem budiž ofenzivní výpad Srba Tošiče už v 17. minutě, který zakončil levý obránce centrem před branku. Míč nešťastně tečovaný Ramosem se snášel před gólmana Casillase, jenž však zůstal na čáře. Toho využil Sanogo, předskočil nedůrazného stopera Mertesackera a vyrovnal. A to ještě nebyl konec. Brémy mohl poslat do vedení Rosenberg, ale jeho gólovou ránu fantastickým zákrokem vyrazil Casillas. Pohledný fotbal pokračoval i po pauze, jen velkých šancí na chvíli ubylo. Real toužil zápas rozhodnout, a tak trenér Bernd Schuster poslal do hry útočníka Robinha. Tlak domácích rostl stejně jako počet šancí, až v 73. minutě Raúl ideálně načasoval přihrávku za obranu právě nizozemskému bombarďákovi a Van Nistelrooij ranou k tyči rozhodl. *** REAL MADRID-BRÉMY 2:1 Branky: 16. Raúl, 73. Van Nistelrooij - 17. Sanogo. Rozhodčí: Webb (Angl.). Poločas 1:1. REAL MADRID: Casillas - Marcelo, Cannavaro, Metzelder, Ramos - Sneijder, Gago, Guti (77. Drenthe), Higuaín (70. Robinho) - Raúl (83. Robben), Van Nistelrooij. BRÉMY: Wiese - Pasanen, Mertesacker, Naldo, Tošič - Vranješ, Diego, Baumann, Jensen - Sanogo, Rosenberg (69. Almeida).