19. září 2007 • 00:00

Chelsea ztratila s Trondheimem!

PRAHA - Hned úvodní den nového ročníku hlavní soutěže Ligy mistrů přinesl prvotřídní senzaci. Chelsea si totiž nedokázala na vlastním hřišti poradit s norským Trondheimem a získala jen bod za remízu 1:1! A to s Rosenborgem dokonce prohrávala, když Petra Čecha v brance anglického celku překonal ve 24. minutě Koppinen. Mourinhovu partu zachránil před ještě větší ostudou ukrajinský kanonýr Andrej Ševčenko, jenž krátce po přestávce vyrovnal a dočkal se první trefy za Blues v této sezoně. Mnohem úspěšnější start do soutěže absolvoval jiný český legionář Tomáš Hübschman, jenž při výhře svého Šachtaru 2:0 nad Celtikem odehrál v obraně ukrajinského týmu celý zápas. SKUPINA A FC PORTO-FC LIVERPOOL 1:1 Branky: 8. González z pen. - 17. Kuijt. Rozhodčí: Micheľ (SR). ČK: 57. Pennant. Poločas 1:1. FC PORTO: Nuno - Bosingwa, Joao Paulo, Alves, Assuncao - Fucile; González, Meireles (64. Farias), Sektioui (64. M. González) - Quaresma, Lopez. LIVERPOOL: Reina - Finnan, Carragher, Hyypiä, Arbeloa - Pennant, Mascherano, Gerrad, Babel (85. Aurelio) - Kuijt, Torres (76. Voronin). MARSEILLE-BESIKTAS 2:0 Branky: 76. Rodriguez, 90+1. D. Cissé. Rozhodčí: Trefoloni (It.). Poločas 0:0. MARSEILLE: Mandanda - Bonnart, Faty, Rodriguez, Taiwo - Cana, Ziani, Nasri (88. M'Bami), Zenden (75. Valbuena) - Niang (85. Gragnic), D. Cissé. BESIKTAS: Hakan - Kurtulus (25. Kas), Toraman, Diatta, Uzulmez - Ozkan, Ricardinho (45. Avci), E. Cissé, Tello, Delgado (75. Higuaín) - Bobo. SKUPINA B CHELSEA-TRONDHEIM 1:1 Branky: 53. Ševčenko - 24. Koppinen. Rozhodčí: Duhamel (Fr.). Poločas 0:1. CHELSEA: ČECH - Belletti, Alex, Terry, A. Cole (73. Ben Haim) - J. Cole (74. Wright-Phillips), Essien, Makelele, Malouda - Kalou, Ševčenko. TRONDHEIM: Hirschfeld - Strand, Basma (46. Kvarme), Koppinen, Dorsin - Skjelbred (84. Iversen), Sapara (69. Konan), Riseth, Tettey, Traore - Kone. SCHALKE-VALENCIA 0:1 Branka: 63. Villa. Rozhodčí: Wegereef (Niz.). Poločas 0:0. SCHALKE: Neuer - Rafinha (73. Grossmüller), Westermann, Bordon, Pander - Ernst, Rakitič, Jones, Altintop (73. Lövenkrands) - Asamoah (61. Ozil), Kuranyi. VALENCIE: Canizares - Miguel, Albiol, Marchena, Moretti - Angulo (74. Joaquín), Albelda, Helguera, Silva - Villa (90. Sunny), Morientes (79. Arizmendi). SKUPINA C REAL MADRID-BRÉMY 2:1 PIREUS-LAZIO ŘÍM 1:1 Branky: 55. Galletti - 77. Zauri. Rozhodčí: Braamhaar (Niz.). Poločas 0:0. PIREUS: Nikopolidis - Patsatzoglu (80. Kovačevič), Antzas, Žewlakow, Domi - Torossidis, Galletti, C. R. Ledesma, Djordjevič, Stoltidis - LuaLua. LAZIO: Ballotta - De Silvestri (81. Scaloni), Stendardo, Cribari, Zauri - C. Ledesma, Mudingayi, Manfredini (70. Del Nero), Mauri (60. Mutarelli) - Panděv, Rocchi. SKUPINA D AC MILÁN-BENFICA 2:1 Š. DONĚCK-CELTIC 2:0 Branky: 6. Brandao, 8. Lucarelli. Rozhodčí: Mallenco (Šp.). Poločas 2:0. Š. DONĚCK: Pjatov - Srna, HÜBSCHMAN, Kučer, Rat - Ilsinho, Lewandowski, Fernandinho (86. Duljaj), Jadson (65. Castillo) - Lucarelli (70. Hladkij), Brandao. CELTIC: Boruc - Wilson, Caldwell, McManus, Naylor - Donati, Hartley, Brown, Nakamura (65. McGeady) - McDonald (68. Killen), Vennegoor of Hesselink (85. Žurawski).