10. prosince 2015 • 04:35

Vysoká hra agentů: Zíka prý má zálusk na Rosického i Paskovu firmu

Autor: ,
TOP VIDEA
Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0 Jablonec - Příbram: Rezkova paráda! Z voleje se trefil k tyči a Příbram vede 2:0
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velký návrat chystá někdejší elitní hráčský agent Pavel Zíka. Muž, který stál léta v pozadí agentury Sport Invest a zastupoval brankáře Petra Čecha, by podle informací deníku Sport mohl převzít firmu svého někdejšího tvrdého konkurenta Pavla Pasky. Pokud by vše klaplo, byl by to mezi agenty největší „deal“ v historii českého fotbalu.Zíka, jenž na svém comebacku usilovně pracuje a hlavní start se vším všudy plánuje na začátek příštího roku, zprávu ani nepotvrdil, ani nevyvrátil. „Pana Pasky si dlouhodobě velice vážím,“ uvedl na přímý dotaz. „Více se k této spekulaci nebudu vyjadřovat,“ dodal.

Tento týden by nicméně mělo proběhnout jedno z finálních jednání. Zájem o jeho úspěšné dotažení je z obou stran, Zíka by převzal celou Paskovu společnost International Sport management, jež zastupuje kromě jiných Tomáše Rosického, Milana Baroše, Václava Kadlece či plzeňské hráče Jana Kopice a Jana Kovaříka. Otázkou je, jestli by Paska, nejzkušenější domácí manažer, byl ještě nějakou dobu aktivní, nebo z branže odešel.

Milan Baroš s agentem Paskou přichází na jednání disciplinární komise
Milan Baroš s agentem Paskou přichází na jednání disciplinární komise

Velký obchod by byl pikantní z toho důvodu, že vztahy mezi oběma muži bývaly vyhrocené. „Já jsem jako licencovaný trenér vedl mladé hráče už v době, kdy pan Zíka ještě prodával kombajny někde v Argentině,“ prohlásil například Paska v roce 2007 s narážkou na Zíkovu obchodní činnost před vstupem mezi agenty.

Zíka nicméně uvolnil před čtyřmi lety pole, když jeho spojení se Sport Investem náhle a překvapivě skončilo. Po vypršení konkurenční doložky se ovšem vrací s novou sportovní agenturou. Mezitím již začal podepisovat hráče.

„Máme jich již okolo dvaceti, většinou to jsou čeští reprezentanti od patnácti do jednadvaceti let a dále také hráči české reprezentace,“ uvedl již dříve pro server iSport.cz. Poohlédl se i v kádru mistrovské Plzně, ovšem působení své společnosti nechce omezovat jen na fotbal.

Témata:  sportfotbalzíkaagentpaskarosický.