Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. září 2007 • 00:00

Fabregas rozhodl

Rosický vydržel na trávníku padesát minut, pak odkulhal LONDÝN/PRAHA - Souboj favoritů slávistické skupiny H se více vydařil Arsenalu. Španělskou Sevillu doma porazil 3:0 především díky Fabregasovi, který měl prsty v prvních dvou gólech. Tomáš Rosický pobyl na hřišti padesát minut, poté odkulhal. Sevilla před zápasem neskrývala optimismus. Jen jednoho se prý bála. "Musíme si dát pozor na Fabregase," říkal hostující útočník Kanoute. Jak prorocká slova... Španělský záložník Arsenalu sice nedal ani jeden gól, ale za oběma góly stála jeho pravačka. Psala se 27. minuta, Fabregas dostal příliš mnoho místa za sevillskou šestnáctkou. Napřáhl a trefil záda obránce Escudého. Tak šťastně, že balon změnil směr a namísto levé tyče, kam skákal gólman, přeletěl brankovou čáru u té opačné - 1:0. Týmy běhaly po trávníku skoro hodinu, když si dvacetiletý špílmachr na levé straně postavil balon ke standardní situaci. Míč za chvilku prosvištěl vápnem a přesně našel připravenou pravačku Van Persieho. Síť se napnula a Sevilla věděla, že si body z Londýna neodveze - 2:0. "Cesc Fabregas mi v něčem připomíná Platiniho," pověděl před utkáním trenér Arsene Wenger. Po něm by na tom jenom těžko něco měnil. Arsenal vstřelil počtvrté za sebou tři branky. Normu těchto dní naplnil v nastaveném čase Da Silva. Ten gól by slušel fotbalové učebnici - Hleb správně napadal, vybojoval balon. Pak stačily dva doteky, dvě rychlé přihrávky a před čtyřiadvacetiletým forvardem stála prázdná branka. Sevilla zklamala. Vítěz dvou posledních ročníků Poháru UEFA ve své premiéře v Lize mistrů zlobil jenom málo. Chvíli před přestávkou nabídl Kanoute nebezpečnou dělovku zpoza šestnáctky. Po hodině hry promarnil možnost stáhnout dvoubrankovou ztrátu Martí, ale Alvésův centr promáchl. Arsenal se po jasné výhře postavil na první místo skupiny H o skóre před pražskou Slavii. Tomáš Rosický se objevil v základní sestavě Kanonýrů, ale příliš se neukázal. Nastoupil na levé straně zálohy, předvedl pár dobrých okamžiků, ale nezářil. *** Rosického momenty 6. Postavil své tělo do cesty Alvésovi, který od něj odpadl jako od zdi. 13. Před šestnáctkou nabil Flaminimu, jehož střelu gólman nadvakrát chytil. 16. Šikovně se uvolnil mezi dvěma protihráči a přihrál balon. 21. U rohového praporku fauluje Alvése, Sevilla standardní situaci nevyužívá. 45. Za vápnem má míč i dost času na zakončení, ale posouvá si balon na levačku. Slabá střela letí nad břevno. 46. Šajtlí pěkně vysouvá Adebayora, jeho přihrávka na nabíhajícího Van Persieho už nevychází. 50. Střídá, kulhá. Na hřišti ho nahrazuje Diaby. ARSENAL-FC SEVILLA 3:0 Branky: 27. vlastní Escudé, 59. Van Persie, 90(+2). Da Silva. Rozhodčí: Fröjdfelt (Švéd.). Poločas 1:0. ARSENAL: Almunia - Sagna, Toure, Senderos, Clichy - Hleb, Fabregas, Flamini, ROSICKÝ (50. Diaby) - Adebayor (83. Da Silva), Van Persie (88. Diarra). FC SEVILLA: Palop - Fazio, Alves, Escudé, Dragutinovič - Navas, Poulsen, Capel (66. Renato), Marti (66. Keita) - Fabiano (46. Keržakov), Kanoute.