20. září 2007 • 00:00

Teplice ztratily a vedou

Radův tým zahrál v Brně na úrovni až po přestávce a díky tomu zachránil bod BRNO - V první lize už není tým bez ztráty bodů. Jako poslední zaváhaly Teplice, které v dohrávce 5. kola v Brně remizovaly 2:2. A to v poločase prohrávaly už o dvě branky a výsledek zachránily až výrazným zlepšením v poslední půlhodině! I tento bod jim ale stačil k posunu na první místo tabulky. Teplický trenér Petr Rada stál před střídačkou a radostí křičel jako lev. Jeho tým sice poprvé ztratil body, ale tak dlouho si koledoval o vysokou porážku, že z výsledku musel být kouč nadšený. "Navíc teď trochu opadne ten tlak, který na nás z hlediska vítězné šňůry byl. A z Brna se body lehce vozit nebudou," mnul si ruce Rada. Ani jeho tým si nemusel nic odvážet, kdyby se na poslední chvíli, v průběhu druhého poločasu, neprobral. Mátožný výkon nadšeně bojující domácí tým potrestal v prvním poločase dvěma góly, oba padly přes prostředek chaoticky reagující obrany. Došek a Besta zblízka zakončovali mezi nohy gólmana, navíc hned ve 3. minutě Kubáň trefil břevno a tentýž hráč mohl favorita těsně před poločasem dorazit, jenže ve vyložené šanci minul. "Vyhraný zápas. Sice je začátek sezony, ale takhle ztrácet body bychom neměli. Mohli bychom si tím odklonit štěstí, které později budeme potřebovat," bědoval brněnský brankář Tomáš Bureš, který se o tom, že nastoupí, dozvěděl asi čtyři minuty před zápasem. Jednička Martin Lejsal se zranil při rozcvičce. Ještě šest minut po změně stran Fenin zakončil brejk dvou na jednoho tak slabě, že nemohl bezradnost Teplic demonstrovat lépe. Hosté si však přesto našli svůj prostor a od doby, co Smíšek dorazil Verbířovu střelu do tyče a snížil na 2:1, byli jasně lepší. Za pět minut Doležal po kostrbatě vypadajícím signálu z trestného kopu vyrovnal a vítězný gól měl na noze Fenin. "Mohli jsme klidně i prohrát. Čekali jsme, co Brno vymyslí, a ono nám to ukázalo dvěma góly. Pak jsme začali hrát a vyrovnat jsme si zasloužili," řekl Michal Doležal. A nacvičený signál před gólem, při němž to dvakrát vypadalo, že Teplice o míč neustálým postrkáváním přijdou? "Ten jsme cvičili v tréninku, ovšem bez těch zádrhelů. Použili jsme ho poprvé a myslím, že i naposled," uculoval se střelec vyrovnávacího gólu. *** BRNO 2 TEPLICE 2 5. kolo Gambrinus ligy Poločas 2:0 2 BRNO TEPLICE b Bureš 5 b Slavík 4 o Kuncl 6 o Kaufman 5 o Trousil 6 o Lukáš 3 o Pavlík 5 o Klein 4 o Siegl 6 o Merzič 5 z Kubáň 5 z Verbíř 7 z Holek 6 z Doležal 7 z Polách 6 z Ljevakovič 5 z Střeštík 5 z Gašparík 5 ú Došek 6 ú Fenin 5 ú Besta 6 ú Smíšek 6 Trenér: Uličný Trenér: Rada Známkování: 10 - nejlepší, 1 - nejhorší FAKTA ZÁPASU Branky: 26. Došek, 40. Besta - 68. Smíšek, 73. Doležal. Rozhodčí: Příhoda (delegát Duda mu udělil známku 6, deník Sport 6) - Pospíšil, Ubias. ŽK: Holek, Trousil, Siegl, Kalouda - Kaufman. Střely: 6:8. Rohy: 3:4. 3390 diváků. Úroveň zápasu: 6. Střídání: 46. Kalouda (6) za Kuncla, 71. Okleštěk za Střeštíka, 88. Pacanda za Siegla - 59. Štohanzl (5) za Gašparíka. MUŽ ZÁPASU MICHAL DOLEŽAL vedl povstání hostů, které osobně zakončil vyrovnáním na 2:2. To Teplicím stačilo k postupu na první místo tabulky. Doležal kromě gólu zahrával standardky, z jeho centrů hrozilo časté nebezpečí. VERDIKT JIŘÍHO PUNČOCHÁŘE Brno ****** Teplice ******