Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. září 2007 • 00:00

Kuncl na hřišti zkolaboval, v ohrožení života ale není

BRNO - Chvíle hrůzy obcházely fotbalový stadion v Králově Poli po skončení prvního poločasu zápasu domácího Brna proti Teplicím. Brňané v polovině hry vedli nad silným soupeřem 2:0, ale o výsledek se v ten okamžik nezajímal asi nikdo. Na trávník se před odchodem do šaten zhroutil domácí obránce Martin Kuncl, zůstal ležet a vyděšení spoluhráči okamžitě volali na pomoc lékaře. Akutní slabost poslala Kuncla k zemi a několik minut trvalo, než se shluk lidí kolem něho rozhýbal a obránce putoval na nosítkách do zákulisí. Ta doba se zdála být nekonečná. Nikdo nevěděl, co se děje. Až těsně před tunýlkem pohnul Kuncl rukou. To byla úleva! Podle toho se dalo vytušit, že v ohrožení života není."Postihla ho náhlá nevolnost, cítil mravenčení v končetinách a bolesti hlavy. Má poruchu vidění pravého oka a momentálně podstupuje kompletní vyšetření hlavy v nemocnici," sdělil později večer Jan Ulbrych, lékař brněnských fotbalistů. O zdravotním stavu talentovaného obránce informoval už během druhého poločasu také hlasatel utkání. Poté, co oznámil, že Kuncl je při vědomí, se lidé začali konečně soustředit naplno také na vývoj napínavého utkání. Šokováni byli i fotbalisté, kteří Kuncla hned na trávníku obklopili. "Martin o sobě vůbec nevěděl, byl mimo. Ptal se nás, proč na něho saháme," referoval brněnský brankář Tomáš Bureš. Napřed se spekulovalo, že Kuncl měl zapadlý jazyk a že ho lékaři museli hned na hřišti oživovat, ale tato domněnka se nepotvrdila. "Hráč nebyl v bezvědomí," upřesnil Ulbrych. Podrobnější fakta předá dnes, až bude vědět o stavu obránce víc. Bureš odmítl, že by nejistota kolem kamaráda ovlivnila výkon brněnského mužstva, které začalo ve druhém poločase ztrácet síly a propadat. "Myslím si, že to vliv na naši hru nemělo. Věděli jsme, že Martin je při vědomí, že nejhorší snad nehrozí. Takže jsme na to nemysleli a koncentrovali jsme se na fotbal," vyprávěl brankář. Oba trenéři vyjádřili Kunclovi po zápase podporu a teplický kouč Petr Rada řekl, že situaci bude dál sledovat. "V poslední době bylo při fotbale podobných situací až moc. Nejdůležitější je, aby se Kuncl rychle zotavil, to mu přeji ze všeho nejvíc," podotkl reprezentační asistent Rada.