21. prosince 2015 • 12:27

Srníček bojuje o život. Trenér brankářů Sparty zkolaboval při běhu

Autor: ,
TOP VIDEA
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka LIGA NARUBY: Skvělá chorea, zpackaná standardka a pády Krmenčíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patří mezi nejúspěšnější české brankáře posledních dvaceti let. Pavel Srníček nyní podstupuje nejtěžší boj. Trenér gólmanů ve fotbalové Spartě zkolaboval zřejmě kvůli srdeční zástavě včera při rekreačním běhu v Bohumíně, kde žije jeho rodina. Záchranářům se ho podařilo resuscitovat a přepravit sedmačtyřicetiletého bývalého reprezentanta do fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě."Měl srdeční zástavu," potvrdil pro BBC Srníčkův agent Steve Wraith s tím, že ho o tom informovala brankářova švagrová. "Je v kritickém stavu v nemocnici," dodal. "Jeho srdce nebilo asi 20 minut. V umělém spánku bude minimálně do středy. Pokud jeho srdce bude bít silněji, mohl by být probuzen. Nikdo ale neví, jestli byl mozek bez kyslíku," dodal pak Wraith na twitteru.

"Mohu potvrdit, že je hospitalizován v naší nemocnici, ale na přání rodiny nebudeme sdělovat podrobnosti k jeho stavu," uvedl mluvčí nemocnice Tomáš Oborný pro iDnes.cz, který jako první informoval o Srníčkově zdravotním stavu.

"Sledujeme stav kolem Pavla a všichni v klubu si přejeme, aby to dobře dopadlo," řekl pro iSport.cz člen představenstva Sparty Jakub Otava.

Ještě minulý týden pobýval Srníček v Newcastlu, kde propagoval svoji knihu Pavel Is A Geordie (přezdívka hráčů Newcastlu - pozn. red.). Právě v tomto tradičním anglickém klubu prožil odchovanec Baníku Ostrava své nejúspěšnější zahraniční angažmá, kromě toho působil v Sheffieldu Wednesday, West Hamu nebo italské Brescii.

V letech 1994 až 2001 odchytal také 49 zápasů za národní tým, kryl záda Petru Koubovi při zisku stříbrných medailí na mistrovství Evropy 1996. Jako česká jednička pak působil na EURO 2000.

Brankář Pavel Srníček před návratem domů v Anglii propagoval svoji novou knihu
Brankář Pavel Srníček před návratem domů v Anglii propagoval svoji novou knihu