+
Nenechte si ujít nejnovější
zprávy ze světa sportu.
Sledujte nás na Facebooku
a dozvíte se vše jako první.
20. ledna 2016 • 13:10

Policie: Sisák a spol. podvedli ve Slavii Řebíčka, ten platil 25 milionů

Autor:
Éra Aleše Řebíčka ve Slavii skončila loni
TOP VIDEA
CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec CELÝ SESTŘIH: Sparta - Jihlava 1:0. Výhru vystřelil navrátilec Kadlec
Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování Marpova upřímná zpověď: O rodině, obavách, lákání MMA i tetování
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalý majitel Slavie Aleš Řebíček se měl stát obětí podvodu. Vyplývá to z policejního vyšetřování skupiny kolem podnikatele Petra Sisáka, o kterém informovalo Právo.Řebíčka měla obrat Sisákova skupina o 25 milionů korun zinscenováním fiktivního insolvenčního řízení ve společnosti Falkonida, které zahrnovalo smyšlenou pohledávku vůči Slavii v řádu stamilionů korun. Ve skutečnosti však podle vyšetřovatelů žádný takový závazek Slavie neexistoval.

„Aleš Řebíček tak byl uveden v omyl,“ uvádí se v textu obvinění. Bývalý ministr dopravy, který Slavii ovládal až do loňského podzimu, byl následně dotlačen k jednání o odkoupení pohledávek, k němuž došlo v dubnu 2014 za 24,7 milionu korun. Sisák tato i další obvinění nesouvisející s fotbalem odmítá a už se sám přihlásil na policii.

O Sisákovi se hovořilo jako o majiteli Slavie v roce 2011, třebaže byl za oficiálního vlastníka uváděn Antonín Franc, který dělal údajně Sisákovi řidiče. Řebíček prodal Slavii v září čínské společnosti CEFC, menšinový podíl má její současný ředitel Jiří Šimáně.

 Klasická verze
Mobilní verze