27. ledna 2016 • 16:18

Zvláštní nařízení. Sponzor chtěl, aby v Portugalsku hráli Číňané

Autor: ,
Čínská společnost Ledman je hlavním sponzorem druhé portugalské ligy
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal? Největší překvapení La Ligy – kdo upoutal, kdo zklamal?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nový čínský sponzor druhé portugalské ligy požadoval, aby v soutěži povinně nastupovalo deset fotbalistů z Číny. Společnost Ledman, vyrábějící osvětlení, však kvůli protestům musela kontroverzní podmínku stáhnout.Desítka hráčů se měla přesunout do deseti nejlepších klubů a pravidelně nastupovat v zápasech. To ostře kritizovala portugalská veřejnost i tamní hráčská unie, podle níž by fotbalisté nebyli vybíráni podle skutečné kvality, a požadavek sponzora stejně označila za nelegální.

Firma poté ustoupila a kluby už nebudou mít povinnost hrát s Číňany, ale za jejich nasazení údajně bude vyplácen finanční bonus. Ledman také do Portugalska vyšle tři čínské asistenty trenérů, kteří by měli sbírat zkušenosti.

Portugalská druhá liga bude první fotbalovou soutěží v Evropě s čínským generálním sponzorem. Podle něj se také od příští sezony přejmenuje ze "Segunda Liga" na "Ledman Proliga".

Čínského sponzora má od loňského roku také Slavia. Investiční společnosti CEFC v září získala v pražském klubu šedesátiprocentní podíl.