29. března 2016 • 21:49

Slávistky před odvetou s Lyonem: Chtějí přijatelný výsledek

Autor:
Trenér fotbalistek Slavie: Obdivuji holky, že jsme se dostali až sem
TOP VIDEA
Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii! Oslavy mistrů pokračovaly v klubu: Doutníky a šampaňské pro Slavii!
Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem Od Van Kessela ke Ngadeuovi. Podívejte se na 65 gólů Slavie na cestě za titulem
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalistky Slavie nastoupí ve středu (18:30) k odvetě čtvrtfinále Ligy mistryň proti Lyonu, vzhledem k výsledku z prvního utkání však půjde v Edenu pouze o formalitu. Favorizovaný francouzský celek totiž před týdnem doma zvítězil vysoko 9:1."Bylo to pro nás něco nového, z tohoto zápasu se můžeme jen poučit. Uvidíme, zda se zvládneme připravit lépe," řekla po úvodním duelu kapitánka Slavie Blanka Pěničková. "Setkaly jsme se s nejlepším týmem Evropy a ukázal se rozdíl mezi profesionálním a amatérským fotbalem," dodala.

"Pokusíme se neudělat ostudu, chceme uhrát nějaký přijatelný výsledek. Myslím, že porážka v Lyonu úplně neodpovídá, tři čtyři góly padly po našich hrubých chybách, musíme se toho vyvarovat," říká slávistická útočnice Tereza Kožárová. 

Slavia na cestě do čtvrtfinále vyřadila Bröndby Kodaň (4:1, 0:1) a finalistu z roku 2009 Perm (2:1, 0:0) a mezi osmičku nejlepších prošla jako druhý český celek. První to dokázala Sparta v roce 2005, kdy se osmifinálová fáze Poháru UEFA, předchůdce Ligy mistryň, hrála skupinovým systémem.

Olympique, který vyhrál Ligu mistryň už v letech 2011 a 2012, nastřílel v aktuálním ročníku 27 branek, což je nejvíc ze všech účastníků. Deseti góly k tomu přispěla i nejlepší střelkyně soutěže Norka Ada Hegerbergová.

Po debaklu chtějí přijatelný výsledek! Slávistky se chystají na Lyon