12. dubna 2016 • 18:13

Turecký přepych! Besiktas pokřtil stadion s obrazovkami v sedadlech

Autor:
TOP VIDEA
Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to Vysmátý kapitán Zlína Jugas a jeho recept na Slavii: Dát gól a uskákat to
Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu Kindl o Jágrovi: Dělal rozruch kamkoliv jsme přijeli, zážitek být s ním v jednom týmu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalisté Besiktase Istanbul se konečně dočkali. V pondělí pokřtili nový stadion za 100 milionů eur (2,7 miliardy korun) utkáním proti Bursasporu. Moderní Vodafone Arena, která leží na stejném místě jako předchozí domovský stánek tureckého celku, nabízí přepychové podmínky a mluví se o ni jako o "hi-tech stadionu". Fanoušci se mohou těšit na zabudované televizní obrazovky v sedadlech, vysokorychlostní Wi-Fi a kapacitu 42 tisíc míst.Besiktas Istanbul posunul hranice přepychu pro fotbalového fanouška zase o kus dál. Nový stadion, který klub v pondělí oficiálně představil ligovým utkáním s Bursasporem, se může měřit s TOP arénami po celém světě.

Utkání, ve kterém za hostující tým nastoupili i čeští reprezentanti Tomáš Necid a Tomáš Sivok, bylo dlouho dopředu vyprodané a tisíce fanoušků, kteří se na stadion nedostali, se shromáždili v ulicích. Policisté proti nim dokonce museli použít na rozbouřené davy slzný plyn a vodní děla.

Úvodní utkání na novém stadionu Besiktase si zahráli i čeští reprezentanti Tomáš Necid a Tomáš Sivok
Úvodní utkání na novém stadionu Besiktase si zahráli i čeští reprezentanti Tomáš Necid a Tomáš Sivok

Ti štastnější, kteří se dostali na stadion, si naopak užívali. Stánek, který stál přes 100 milionů eur (2,7 miliardy korun) nabízí absolutní novinku - malé obrazovky zabudované v sedadlech na vybraných částech stadionu, kde si návštěvníci stadionu mohou prohlížet opakované záběry ze hřiště.

Úroveň hřiště se nachází pod hladinou moře. Na jeho představení si turecký klub pozval prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a premiéra Ahmeta Davutoglu. Besiktas první zápas na novém stadionu vyhrál 3:2.

Témata:  sportfotbalTureckoBesiktasstadionsivokNecid