1. června 2016 • 08:36

Vítěze turnaje ocenil Majk Spirit. Česko bude reprezentovat i Dobiašův vnuk

Autor:
TOP VIDEA
Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla? Duel Sparta - Plzeň se blíží! Co před ním říkají čísla?
Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona? Připoutejte se, El Clásico je tady! Vyhraje bitvu gigantů Real Madrid, nebo Barcelona?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velkolepým finále v jednom z barrandovských ateliérů a za účasti rappera Majka Spirita vyvrcholilo české kolo turnaje NikeFootballX Winner Stays. Zvítězil tým Hunters, který bude Česko reprezentovat na světovém finále v Paříži. „Pečlivě se na to s klukama připravíme,“ slibuje David Mařík, jinak záložník třetiligového Vltavínu.Čtyři hráči, hřišťátko ohraničené mantinelem, malé branky, hraje se na dva vítězné góly. Taková jsou v kostce pravidla turnaje NikeFootballX Winner Stays, jejichž národní kola proběhla v květnu po celém světě. 

Nejlepších osm týmů z kvalifikačních zápasů na pražské Letné se utkalo na pražském finále v barrandovských ateliérech, kam dorazil i rapper Majk Spirit. Slovenský muzikant předal cenu vítězům a zároveň na místě natočil klip ke svému novému tracku Šampion.

1080p 720p 480p 360p 240p
Podívejte se na klip k vyvrcholení českého kola turnaje NikeFootballX Winner Stays

Pohár, který znamená rovněž letenky na světové finále ve Francii, nakonec získal tým Hunters, který v napínavém finále hraném na 2x 5 minut porazil Eukaryotu 4:3.

„Rozhodujícím momentem byl trestný kop, z kterého soupeř mohl vyrovnat na 3:3. To byl zlomový okamžik,“ uvedl sparťanský odchovanec David Mařík. Kromě něj tvoří tým Hunters ještě Tomáš Kanaval, Martin Tran, Martin Bělčický, Tomáš Vobořil a nositel slavného jména Jakub Dobiaš. Jde o vnuka Karla Dobiaše, bývalého reprezentanta a mistra Evropy z roku 1976, který momentálně hraje středočeský přebor za Velvary a je s osmnácti góly nejlepším střelcem týmu.

„Ostatní kluci hrajou nižší soutěž v Německu,“ doplňuje Mařík, který malé formy fotbalu se svými kamarády cíleně vyhledává. „Jakmile jsme se o tomto turnaji dozvěděli, hned jsme se přihlásili. Fotbálek milujeme,“ hlásí subtilní fotbalista, který se nyní bude se spoluhráči připravovat na světové finále v Paříži.

„Už jsme s klukama domluvení, že si půjdeme sednout a nachystáme si taktiku. Na nácvik máme jedno malé hřiště, takže se připravíme nejlépe, jak to půjde,“ slibuje za všechny.